Peri Masallarındaki Hayal Gerçek Oluyor! Milyonlarca İnsan Gözünü Bu Şehre Dikti: Hayal Şehir Kuruluyor!

Peri Masallarındaki Hayal Gerçek Oluyor! Milyonlarca İnsan Gözünü Bu Şehre Dikti: Hayal Şehir Kuruluyor!

Bir süre önce kripto para birimlerinin arasına katılan AKoin’in temel çıkış amacı belirsizliğini koruyordu. Akon tarafından bu birimin kendi şehrinde kullanılacağının açıklanması sonrasında birimin ne...

Bir süre önce kripto para birimlerinin arasına katılan AKoin’in temel çıkış amacı belirsizliğini koruyordu. Akon tarafından bu birimin kendi şehrinde kullanılacağının açıklanması sonrasında birimin neden ortaya çıktığı da anlaşılmış oldu. 2 bin kilometrekare üzerine inşa edilecek şehirde, geçerli olan para şarkıcının kendi kripto birimi olacak.

2036 Yılında Tamamlanacak

Dünya çapında özellikle Smack That ve Right Now gibi şarkılar ile tanınan Akon, geçen senelerde öncelikle kendi kripto para birimi olan AKoin’i piyasaya sürmüştü. 47 yaşındaki şarkıcı daha sonra da doğduğu ülke olan Senegal’de şehir kuracağını açıklamıştı. Şimdi de Uganda’da başka bir şehir kuracağını daha açıkladı. Senegal’deki Akon City ismini taşıyan fütüristik yapıya sahip olacak şehrin yapımına bu yıl başlanacak. Halihazırda Akon bu şehir için 6 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Uganda’da yapılacak olan şehir için ise Akon ne kadar harcama yaptığını ya da yapacağını Akon belirtmekten kaçındı. 2036 yılında tamamlanması planlanan şehir için Akon, yeni şehre yatırım yapılmasının Uganda’nın kalkınması ve gelişmesi için önemli olduğunu belirtti.

2 Bin Kilometrekare Üzerine İnşa Edilecek

Uganda devleti de şarkıcının fütüristik şehrini tamamlaması için yaklaşık olarak 2 bin kilometrekarelik bir alanı kendisine tahsis etti. Konuyla ilgili olarak basın mensuplarına yönelik açıklamalarda bulunan Akon, şehrin içinde hastane, alışveriş merkezi, polis departmanı ve stadyum gibi tesislerin kesinlikle bulunacağını ve şehirde Akoin’in kullanılacağını ifade etti. Fütüristik mimari olarak adlandırılan mimari tasarımlar özellikle detay olarak iç içe geçmiş ve sınai özellikleri yansıtan ayrıntıları taşıyor. Özellikle sanayiye olan vurguları ile tanınan bu akımın kökeni 1900’lu yılların başına dayanıyor. Sanayiye günlük yaşamda yer vermek anlamı da taşıyan fütürizm esasında geleceğin şekillenmesinde makinelere yer verilmesi gerektiğini savunuyor. Akım edebiyattan resme kadar pek çok alanı da etkilemiş durumda.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.