2022'de Kurumsalların Bitcoin Hamleleri Devam Ediyor! İtalyan Bankasından BTC Açıklaması

2022'de Kurumsalların Bitcoin Hamleleri Devam Ediyor! İtalyan Bankasından BTC Açıklaması

Geçtiğimiz yıl kripto para sektörüne yönelik giderek artan kurumsal ilgi, yeni yılın ilk günlerinde hız kesmeden devam ediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin için bir banka daha hamle yaptı. İşte detaylar…

Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, sektöre yönelik olumlu haberler gelmeye devam ediyor. Dünya genelinde kripto para birimlerinin popülaritesi hız kesmeden artıyor. Müşterilerinden gelen kripto para taleplerini karşılamak isteyen bankalar da kripto para sektörüne giriş yapan kurumsal şirketler arasındaki yerini aldı.

2021 yılında büyük bir patlama yapan kripto para birimlerine yönelik kurumsal ilgi, 2022 yılında da aynı hızla devam ediyor. Son olarak toplamda 87 milyon dolarlık varlık yöneten İtalyan Bankası Banca Generali, kripto para işlemlerine yönelik aldığı yeni kararı duyurdu. Bu karar kapsamında dev banka, Bitcoin hizmetlerini resmen başlatacağını açıkladı.

İtalyan Bankasında Bitcoin İşlemleri Başlıyor

Sektörde pek çok bankada olduğu gibi İtalyan bankaları da müşterilerinden gelen kripto para taleplerine karşı çözüm üretmeye devam ediyor. Banca Generali, kripto para alım satım şirketi Conio ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu ortaklık kapsamında iki şirket milyonlarca banka müşterisine kripto para hizmetleri sunacak. Bitcoin alım satım işlemleri İtalyan bankasının kendi sistemi üzerinden gerçekleşirken doğrudan BTC alımı mümkün hale geldi.

İtalya’da 300 binden fazla müşterisi bulunan bankanın söz konusu hamlesi, kripto para topluluğu tarafından olumlu karşılandı. Bankanın bu yeni hizmeti sayesinde müşteriler doğrudan kendi hesapları üzerinden Bitcoin alım satım işlemleri yapıp BTC saklayabilecek. Conio platformu, Banca Generali’nin mobil bankacılık uygulaması ile entegre olacak ve bu sayede banka müşterileri ayrı bir programa ihtiyaç duymadan Bitcoin alım satımı yapabilecek.

Bitcoin Saklama Çözümü Üretildi

Banca Generali’nin üst düzey yöneticisi Riccardo Renna, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Conio şirketi ile birlikte Bitcoin’lerin sahipliğini size veren çoklu imza sistemine dayalı yenilikçi bir saklama çözümü üzerinde çalıştık. Banca Generali’nin üçüncü güvenlik anahtarını müşteri adına tutması ve gerektiğinde geri almasına olanak sağlaması nedeniyle mümkün olacak.” Banca Generali 2022 yılının ilk çeyreğinde tamamen uygulamaya geçecek.

Bu haber toplam 338 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.