3 Ocak Dolar Ne Kadar? Dolar Yükselecek Mi? Dolarda Son Durum

3 Ocak Dolar Ne Kadar? Dolar Yükselecek Mi? Dolarda Son Durum

Son dönemde döviz kurlarındaki sert hareketlilikler, vatandaşlar tarafından yakından takip edilmeye devam ediyor. Kur korumalı mevduat hesabı açıldıktan sonra dolar kuru merak ediliyor. İşte 3 Ocak dolar/TL’de son durum…

Kur korumalı mevduat hesabının duyurulmasının ardından vatandaşlar birikimlerini değerlendirirken bir yandan da dolar kurundaki değişimleri takip ediyor. Özellikle son dönemde hızlı yükseliş ve düşüş hareketleri yaşanan dolar / TL paritesinde son durum merak ediliyor. Kur korumalı mevduat hesabı açıklamaları sonrasında dolar kurunda 18 TL’li seviyelerden önemli ölçüde düşüş yaşanmıştı. 3 Ocak 2022 Pazartesi dolar ne kadar?

3 Ocak Dolar Kurunda Son Durum

Dolar kurundaki hareketlilik 3 Ocak 2022 pazartesi gününde devam ediyor. Haftanın ilk işlem gününe 13 – 14 TL seviyelerinde dengelenme arayışıyla başlayan dolar kurunda yurt içi ve yurt dışı gelişmeleri etkili oluyor. Doların TL karşısında yükselmeye devam edip etmeyeceği de merak konusu oldu. Piyasalardan gelen güncel verilere göre dolar kurunda kısıtlı da olsa düşüş sinyalleri görülüyor.

3 Ocak 2022 Pazartesi günü Dolar/TL paritesi 13.44 lira seviyelerinde dengelenmeye çalışıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz Kabine Toplantısı sonrasında açıkladığı ‘dövize endeksli mevduat’ uygulamasının ardından dolar kurundaki yeni bir taban arayışı devam ediyor. Daha önceden 18 TL seviyelerine kadar tırmanan dolar, kur korumalı mevduat sisteminin açıklanmasından sonra sert düşüş yaşamıştı.

Dolar Yükselecek Mi?

Dolar kurundaki hareketlilik 3 Ocak 2022 Pazartesi gününde yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Dolar başta olmak üzere döviz kurlarında sert düşüş sonrası yeniden bir dengelenme hareketliliği yaşanıyor. Haftanın ilk işlem gününe 13 – 14 TL seviyeleri arasında giren dolar kurunda yükselişin devam edip etmeyeceği merak ediliyor.

Kur korumalı TL mevduat hesabı açan yatırımcılar da bu süreçte dolar kurundaki gelişmeleri yakından takip ediyor. Dolar kurundaki hareketliliğin bir süre daha bu şekilde devam etmesi bekleniyor. Haftanın ilk işlem gününde yurt içindeki haber akışına ek olarak yurt dışından gelecek haberler de dolar kurundaki yönün belirlenmesinde etkili olacak.

Bu haber toplam 320 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.