A101 BİM ve Şok Marketlerde Ayçiçek Yağı Ne Kadar İndirim Var Mı?

A101 BİM ve Şok Marketlerde Ayçiçek Yağı Ne Kadar İndirim Var Mı?

A101-BİM-ŞOK marketlerde satılan ayçiçek yağı, un, süt ve yumurta fiyatlarında KDV'nin en alt düzeye çekilmesi bekleniyordu. Bunun üzerine A101, BİM ve ŞOK marketlerin ayçiçek yağında yaptığı indirimler vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor…

Son dönemde gıda fiyatlarına zam üstüne zam yapılmasının ardından ayçiçek yağı fiyatı da el yakmaya başlamıştı. Bunun üzerine harekete geçen Hazine ve Maliye Bakanlığı, A101-BİM-ŞOK marketlerde satılan ayçiçek yağı, un, süt ve yumurta fiyatlarında KDV'nin en alt düzeye çekileceğini duyurdu. Yapılan çalışmalarla birlikte ayçiçek yağı fiyatında indirimler yapılması vatandaşları sevindirdi.

Temel gıda fiyatlarına zam üstüne zam yapılmasının adından Maliye Bakanlığı yeni bir çalışma başlattı. Temel gıda fiyatlarının KDV oranlarında yeni düzenleme yapılmasının ardından ayçiçek yağı fiyatlarındaki indirimler de takip edilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı üzerine harekete geçen yetkililer A101-BİM-ŞOK marketlerde satılan ayçiçek yağı fiyatlarında indirim getirecek uygulamalar başladı.

Ayçiçek Yağı Fiyatlarına KDV Düzenlemesi

164639253-aycicekyagi4.jpg

Vatandaşların gıda ve perakende alışverişinde en çok tercih ettikleri zincir marketlerden A101, BİM ve ŞOK marketlerdeki ayçiçek yağı fiyatları merak ediliyor. Bu marketlerde satılan ayçiçek yağı fiyatında indirim olup olmadığı araştırılıyor. Türkiye’nin dört bir yanında binlerce şubesi bulunan A101, BİM ve ŞOK marketlerde ayçiçek yağı fiyatlarında indirim beklentisi oluştu. KDV oranında gerçekleştirilecek yeni düzenleme kapsamında A101, BİM ve ŞOK marketlerde 100 TL’nin üzerinde satış fiyatına sahip olan ayçiçek yağında indirim yapılmış olacak.

5 Litre Ayçiçek Fiyatları Ne Kadar?

A101-BİM-ŞOK marketlerde satılan ayçiçek yağı fiyatlarına KDV düzenlemesi yapılmasıyla ilgili resmi açıklama bekleniyor. Bu süreçte vatandaşlar en çok tercih edilen perakende market zincirlerindeki ayçiçek yağı fiyatını da yakından araştırmaya başladı. İşte A101, BİM ve ŞOK marketlerde satılan güncel 5 litre teneke ayçiçek yağı fiyatları:

  • A101 - Biryağ Ayçiçek Yağı Pet 5 litre 134,90 Türk lirası
  • BİM - Sole 5 litre ayçiçek yağı 109,90 Türk lirası
  • ŞOK - Evin 5 litre ayçiçek yağı 109,90 Türk lirası

Bu haber toplam 724 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.