Anadolu Jet ve Turkish Cargo Halka Arz Mı Oluyor?

Anadolu Jet ve Turkish Cargo Halka Arz Mı Oluyor?

THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, önümüzdeki süreçte Anadolu Jet ve Turkish Cargo’nun halka arz olabileceğinin sinyallerini verdi.

Organik büyüme de elde edilen başarının inorganik başarı alanında da gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Bolat, her türlü büyüm fırsatlarını avantaja çevirmek istediklerini belirtti.

Söz konusu büyüme Anadolu Jet ve Turkish Cargo ile ilgili iken, yeni ortaklık teklifleri ya da halka arz gibi bir karar verilebileceğini söyledi. Uluslararası bono piyasasında da bulunmak istediklerini belirten THY Yönetim Kurulu Başkanı, bütün finansman ürünlerini değerlendirmek istediklerini belirtiyor.

anadolu-jet-ve-turkish-cargo-halka-arz-olabilir.webp

THY Bünyesinde İnorganik Büyüme

İnorganik büyüme kavramına dikkat çeken Ahmet Bolat, esas iş koluna bağlı olan alanlardaki büyüme fırsatlarının da değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Ortaklarımız ile birlikte sürekli nasıl büyürüz konusunun üzerinde duruyoruz diyerek sözlerine devam eden Bolat, temel odak noktalarının akıllıca yatırımlar, verimli ortaklıklar ve doğru satın alma stratejileridir dedi.

Yeni yılla birlikte yeni hedeflerinin de mevcut olduğunu, büyümenin teknolojinin ve yeniliklerin ışığı altında olması gerektiğine değiniyor. THY iştiraki olan Anadolu Jet ve Turkish Cargo konusundaki büyüme hedeflerinin yaklaşık 1 yılı aşkın süredir gündemlerinde yer aldığını ve sürekli yeni fırsatları değerlendirme çabası içinde olduklarını belirtiyor. Türk Hava Yolları’nın büyümesini destekleyecek olan Anadolu Jet bünyesine dahil edilebilecek yeni bir şirket projesi hayata geçirilmesi planlanan çalışmalar arasında yer alıyor.

shutterstock-260671355.jpg

Anadolu Jet Filosuna Yeni Nesil Uçaklar Eklenecek

Türk Hava Yolları filosunun yenilenmesinin ardından sıra Anadolu Jet filosundadır. Yeni nesil dar gövdeli olmak üzere yepyeni tasarım uçakların ekleneceği filo, büyümenin ilk adımı olarak planlanıyor. THY geçtiğimiz aylarda bünyesine 6 adet olmak üzere Airbus yolcu taşıma uçağı katmıştı. 2022 yılından itibaren 9 adet geniş gövdeli yolcu uçağını daha bünyesine dâhil eden THY’nin toplamda 377 adet uçağı bulunuyor.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat açıklamalarını sürdürürken filo büyüklüğü açısından 9. Sırada yer alan THY’nin yeni dar ve geniş gövdeli yolcu uçakları alımını sürdürerek büyüme oranını da artırmayı planladıklarını belirtti. Kargo kısmında yer alan Turkish Cargo’nun da aynı şekilde son yıllarda kapasite olarak giderek büyüme eğilimi içinde olduğunu söyledi.

Bu haber toplam 501 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.