Araç Sahipleri Dikkat: Salı Günü Benzin ve Mazota Büyük Zam İddiası Ortalığı Karıştırdı!

Araç Sahipleri Dikkat: Salı Günü Benzin ve Mazota Büyük Zam İddiası Ortalığı Karıştırdı!

Küresel piyasalarda brent petrol fiyatının kademe kademe yükselişi devam ederken, araç sahiplerini üzecek iddialar ortaya atıldı. Petroldeki yükseliş sebebiyle benzin ve motorin fiyatlarına Salı günü büyük zam yapılacağı iddia edildi…

Türkiye’de son dönemde döviz kurlarının hızlı yükselişinin yanı sıra petrol fiyatlarındaki artış da ekonomiyi olumsuz etkiledi. Araç sahiplerinin yanı sıra vatandaşlar da giderek artan akaryakıt fiyatlarından şikayet etmeye başladı. Brent petrol fiyatı adım adım yükselirken, benzin ve mazota da zam gelmesi kaçınılmaz oluyor.

Son dönemde zam üstüne zam yiyen benzin ve motorin için yeni zam iddiaları ortaya atıldı. Sosyal medyada geniş yankı bulan ve ulusal basında da yer almaya başlayan akaryakıta dev zam haberi vatandaşların tepkisini çekti. Araç sahiplerini deliye döndürecek benzin zamlarına bir yenisi daha gelecek. Salı günü benzin ve mazota zam iddiaları yüksek sesle konuşulmaya başlandı.

Brent Petrol Fiyatı Rekor Kırdı

11899243-700x400.jpg

Türkiye’de benzin ve mazot denilince vatandaşın aklına ilk gelen zam haberleri oluyor. Brent petrol fiyatının giderek yükselmesi, akaryakıt zamlarını da yeniden gündeme getirdi. 2014 yılından bu yana en yüksek seviyeye ulaşan brent petrol fiyatı 92 dolara kadar tırmandı. Adım adım yükselen brent petrol fiyatıyla birlikte akaryakıt zamları vatandaşı endişelendiriyor.

Petrol sektörüne yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre brent petrol fiyatındaki artışla birlikte Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere benzin ve motorine zam gelecek. Pompa fiyatlarına yansıyacağı öğrenilen bu zamla birlikte benzinin litresi 70 kuruş, motorinin litresi ise 90 kuruş artacak. Böylelikle akaryakıt fiyatları 16 liraya dayanacak.

Salı Günü Zam İddiası Gündemde

Sosyal medyada sık sık dile getirilen benzin ve motorine zam iddiaları, ulusal basında da geniş yankı bulmaya başladı. Ekim 2014 tarihinden bu yana zirve yapan brent petroldeki yükseliş, akaryakıt fiyatlarına zam olarak yansımaya devam ediyor. Son dönemde peş peşe zamlanan benzin ve motorine yeni zam göründü. Sektör kaynakları Salı gününden itibaren benzine 70 kuruş, motorine ise 90 kuruş zam yapılacağını öne sürdü.

Bu haber toplam 995 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.