Ayçiçek yağında 10 TL indirim yapan markette kuyruklar oluştu

Ayçiçek yağında 10 TL indirim yapan markette kuyruklar oluştu

Gıda fiyatlarında yaşanan hızlı yükselişin ardından vatandaş özellikle ayçiçek yağındaki indirimleri yakından takip ediyor. Yüksek enflasyon ortamında A101 marketlerde ayçiçek yağı 10 TL indirimli fiyatıyla büyük ilgi görüyor…

Türkiye’de son yıllarda görülmemiş bir enflasyon yaşanması tüm harcama kalemlerine zam olarak yansıdı. Gıda fiyatlarındaki hızlı yükselişle birlikte vatandaşlar ekonomik açıdan zor zamanlar geçirmeye başladı. Dolar kurundaki rekor yükseliş ile birlikte ayçiçek yağı fiyatlarına da zam üstüne zam geldi. Zincir marketlerdeki ayçiçek yağı vatandaşların en önemli gündem maddelerinden biri oldu.

Ayçiçek Yağında 10 TL İndirim

aycicek-yagi.jpg

Gıda alışverişi yaparken indirim kampanyalarını yakından takip eden vatandaşlar, özellikle süpermarket zincirlerini mercek altına aldı. Son olarak Türkiye’nin dört bir yanında binlerce şubesi bulunan A101, aktüel ürünler listesine ayçiçek yağını da koydu. A101 süpermarket zincirinin ayçiçek yağında yaptığı 10 TL’lik indirim vatandaşlardan büyük ilgi gördü. İndirimli fiyatla ayçiçek yağı almak isteyen vatandaşlar 10 TL düşen fiyat etiketini duyunca A101 marketlerin kapısında adeta kuyruk oluşturdu.

Son dönemde adeta altın fiyatlarındaki artışla yarışan ayçiçek yağı fiyatları, vatandaşları şaşkına çevirdi. Ancak kurdaki geri çekilmeyle birlikte ayçiçek yağında da marketlerin indirim yapması dikkatlerden kaçmadı. BİM ve ŞOK gibi süpermarket zincirlerinin rekabetinde öne çıkmak isteyen A101, ayçiçek yağında 10 TL indirim yaptı. Migros’un 109 TL fiyat etiketiyle sattığı 5 litrelik ayçiçek yağı fiyatında A101’den indirim geldi. A101 5 litrelik ayçiçek yağı fiyatını 108.90 TL’ye indirdi.

A101’de İndirim Fırsatları

Zincir marketler 5 litrelik ayçiçek yağında sınırlı indirim yapsa da vatandaşın artık daha çok rağbet ettiği litrelik sıvı yağlarda ise indirim kampanyalarını arttırdı. A101 ayçiçek yağında litrelik olarak 10 TL’ye kadar indirim yapınca market kapılarında kuyruklar oluştu. A-101, 46,50 TL'lik etiket fiyatı olan 1,25 litre Orkide Ayçiçek Yağını 27,90 TL'den satmaya başladı.Türkiye’nin dört bir yanında binlerce şubesi bulunan A101 marketlerde ayçiçek yağındaki indirim kampanyaları devam ediyor. Vatandaşlar A101 aktüel ürünler listesine giren ayçiçek yağı fiyatlarını yakından takip ediyor.

Bu haber toplam 556 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.