Bankaların Kredi Yarışı Kızıştı! 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi Kampanyaları Başladı

Bankaların Kredi Yarışı Kızıştı! 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi Kampanyaları Başladı

Türkiye’de ev fiyatlarına rağmen vatandaşlar, konut kredisi çekerek kira ödeme derdinden kurtulmak istiyor. Konut kredisinde daha fazla müşteri kazanmak isteyen bankalar arasında rekabet iyice kızıştı. İşte bankaların güncel konut kredisi kampanyaları…

Enflasyonun giderek tırmanması ve döviz kurunda yaşanan hareketlilik, vatandaşların ev alma hayallerini de olumsuz etkiledi. Giderek artan konut fiyatları, barınma ihtiyacını karşılamak ve kira ödeme derdinden kurtulmak isteyen vatandaşları kara kara düşündürüyor. Bu süreçte artan ev fiyatlarını karşılamak için vatandaşların en büyük kozu, bankaların sunmuş olduğu konut kredisi kampanyaları oluyor.

10 Ocak Tarihli Konut Kredisi Kampanyaları

2022 yılına girilmesiyle birlikte hayallerindeki eve sahip olmak isteyen vatandaşların konut kredisi kampanyalarını yakından takip ettiği biliniyor. Bankalar, yeni yılın ilk ayında konut kredisi kampanyalarındaki güncel faiz oranlarını değiştirdi. Standart konut kredisi paketlerinde hem sıfır konutlar hem de ikinci el konutlar için uygun faiz oranları sunuluyor. Bankalar arasındaki konut kredisi kampanya yarışı da hız kazanıyor.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi devlet bankaları, konut kredisi kampanyalarında her zaman olduğu gibi daha düşük faiz oranları sunuyor. Özel bankalara kıyasla vatandaşların daha az faiz borcu altına girip daha esnek ödeme seçenekleri elde edebildiği kamu bankaları büyük ilgi görüyor. Devlet bankalarında konut kredisi faiz oranları sıfır konutlar için aylık yüzde 1.20 seviyesinden başlıyor.

Kampanyalı Konut Kredilerinde Faiz Oranları

Vakıfbank sarıpanjur konut kredisi kampanyası kapsamında yüzde 1.20 faiz oranıyla finansman desteği sağlanıyor. Kamu bankalarının ardından konut kredisinde düşük faiz oranı katılım bankalarından geliyor. Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım konut finansmanı kar payı oranları sırasıyla yüzde 1.42 ve 1.53 seviyesinde bulunuyor.

Türkiye bankacılık sektöründe faaliyetlerine devam eden özel bankalardan Türkiye İş Bankası konut kredisinde yüzde 1.95, Çin merkezli ICBC bankası ise yüzde 2.07 faiz uyguluyor. Bu bankaların ardından 10 Ocak 2022 tarihli güncel konut kredisi faiz oranlarına bakıldığında yüzde 2.09 faiz oranıyla Şekerbank konut kredisi kampanyası geliyor.

Bu haber toplam 270 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.