Benzin ve Mazottan Sonra Sıra LPG'de Mi? 30 Kuruş Zam İddiası Gündeme Bomba Gibi Düştü!

Benzin ve Mazottan Sonra Sıra LPG'de Mi? 30 Kuruş Zam İddiası Gündeme Bomba Gibi Düştü!

Türkiye’de yüksek enflasyon sebebiyle vatandaşlar temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanırken, bir de enerji kriziyle mücadele ediyor. Benzin ve motorine gelen yüksek zamlardan sonra sıra otogaza geldi…

Tüm dünyada enerji fiyatlarının hızla yükselmesi, Türkiye’de yüksek enflasyon ile birleşince tabloyu daha olumsuz hale getirdi. Yeni yıla girilmesiyle birlikte pek çok kalemde zamlarla karşılaşan vatandaş, bir yandan da artan akaryakıt fiyatlarından şikayet ediyor. Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlara bir yenisinin daha ekleneceği iddia edildi.

2022 yılına girilmesiyle birlikte benzin ve motorine yapılan zamlardan sonra otogaza da zam yapılacağı iddia edildi. Sektör kaynakları bu gece yarısından itibaren LPG’ye 30 kuruş zam yapılmasının konuşulduğunu açıkladı. Vatandaşlar bu gece yarısında da LPG’ye 30 kuruş zamla karşılaşabilir.

Otogaz Fiyatına 30 Kuruş Zam Beklentisi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı TL’yi koruma önlemlerinden sonra dolardaki ateş dindirildi ancak pek çok ürüne gelen zamlarda bir değişiklik olmadı. Yüksek enflasyon sebebi ile vatandaşlar temel ihtiyaçlarını dahi karşılamakta zorlanırken, akaryakıt zamlarına bir yenisi daha geldi. Akaryakıt fiyatlarındaki yüksek zam ve fiyat furyası kaldığı yerden devam ediyor.

Akaryakıt sektörüne yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre benzin ve motorine yapılan son zamlardan sonra sıra otogaza geldi. LPG zammı için 30 kuruş fiyat artışı yaşanacağı konuşuluyor. Bu arada otogaz satışlarının da son dönemdeki zamların akabinde ciddi oranda düşmesi dikkatlerden kaçmadı.

LPG Litresi 10 TL’ye Dayandı

Sektör kaynaklarının benzin ve motorin zamlarından sonra otogaza da 30 kuruş oranında zam geleceğini söylemesi basında ses getirdi. Öte yandan otogaz satış miktarının yüzde 25 kadar azaldığını belirten sektör kaynakları “Genelde, otogazı alt gelir grubu tercih ediyordu. Otogaza, benzin ve motorine olduğu gibi art arda zam geldi. 10 TL’ye dayandı. Dar gelirli vatandaşlar, LPG alımını büyük ölçüde kesti.” dedi.

Konuyla ilgili basında yer alan haberde, “Vatandaşların birçoğu da yakıt olarak LPG’den benzine geçti. Günlük bazda, LPG satışlarında gerileme yüzde 25’i buldu.” ifadeleri yer aldı. LPG satışlarının azalmasında yapılan zamlardan sonra yüksek fiyatların etkili olduğu belirtiliyor.

Bu haber toplam 306 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.