BIST Şirketleri Bünyesinde Neler Oluyor?

BIST Şirketleri Bünyesinde Neler Oluyor?

Borsa İstanbul piyasasında işlem görmeye devam eden şirketler büyük ve küçük yatırımcıların yakından takip ettikleri şirketler oluyor.

Alım ve satım işlemi kararlarında etkili olan şirket hikâyeleri büyük ölçüde doğru pozisyonlarda olabilmeyi mümkün kılıyor.

Kocaer Çelik San. ve Tic. A.Ş. (KCAER)

Halka arz olması planlanan şirketlerden biri olan Kocaer Çelik Sanayi, 22 ve 24 Haziran tarihleri arasında pay başına 27,5 fiyatından halka arz edilecek. Halka arz sürecinde talep toplanırken 46.750.000 TL nominal bedelli paylar, fazladan talep görmesi halinde ise ek satış rakamlarını da belirlemiş durumda.

1666198.jpg

TAV Havalimanları Holding (TAVHL)

TAV Havalimanları ile TAV Macedonia DOOEL arasında yeni bir anlaşmanın temelleri atıldı. Kuzey Makedonya’da işletilmekte olan Üsküp ve Ohrid Havalimanları özelinde Tav Havalimanları ve Kuzey Makedonya Ulaştırma ve İletişim Bakanlığı arasında anlaşmaya varıldı.

Anlaşma içeriğinde Üsküp v Ohrid havalimanlarının işletme süresi iki yıl daha uzatıldığı yer alıyor. 2030 Haziran ayında bitmesi planlanan işletme süresi 2032 Haziran ayına kadar uzatıldı.

banner-62.jpg

İmaş Makina Sanayi A.Ş. (IMASM)

Yeni bir anlaşma imzalayan şirketler arasında yer alan İmaş Makine ve Sanayi, Afrika’da bulunan bir müşteri ve şirket arasında anahtar teslimi, 300 ton kapasiteye sahip bir un değirmeni tesisinin kurulumu için karşılıklı imzalar atıldı.

Sözleşme bitiş tarihi olarak 24.03.2023 olarak öngörülüyor. Proje bedeli yaklaşık 3,3 milyon dolar olup, büyük bir kısmı 2022 yılı bitmeden şirkete tahsil edilirken kalan 330.000 Dolarlık kısmı ise tesisin devreye girmesi ile birlikte şirket kasasına ödenecek.

Karsan Otomotiv Sanayii Ve Ticaret A.Ş. (KARSN)

Ticaret Bakanlığı tarafından Resmi Gazete ’de yer almayı başaran Karsan Otomotiv, Mayış ayı yurt içi satış ve teslim belgelerinin bulunduğu listede yer aldı. Duyuru kapsamında şirketin ihracat bedeli 617.302 Dolar iken, ithalat bedeli 214.709 Dolar olarak belirlenmiştir.

Yünsa Yünlü Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (YUNSA)

Yeni bir anlaşmanın sonucuna göre Yünsa, 24 Ocak 2022 tarihinde yönetim kurulunun aldığı karar ile birçok planlı yatırımın temellerini atmaya başlayacak. Dokuma tezgâhı kapasite artırımı ve modernizasyonu için üretici firma ile şimdiden anlaşma sağlanmıştır.

Bu haber toplam 419 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.