Bitcoin 2022 yılında 20.000 doları görecek algısı yatırımcılarını düşündürüyor

Bitcoin 2022 yılında 20.000 doları görecek algısı yatırımcılarını düşündürüyor

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki sert düşüş, kripto para piyasasında büyük panik yarattı. Uzmanlar, 2022 yılında Bitcoin fiyatının 20 bin dolar seviyesine kadar geri çekilme ihtimali üzerinde duruyor…

Kripto para piyasasında son günlerde peş peşe gelen sert düşüşler, yatırımcılarda korkuya neden oldu. En büyük kripto para birimi Bitcoin’de görülen panik satışları sonrası, önde gelen kripto para projelerinde de düşüş hareketleri devam ediyor. Bitcoin, piyasada yaşanan korku iklimi sebebiyle 35 bin dolar seviyesine kadar geriledi.

Bitcoin fiyatındaki sert düşüşün nedenleri arasında küresel piyasalardaki enflasyon riskleri ve Fed’in faiz artırım hamlesi olarak gösteriliyor. Bunun yanı sıra küresel piyasaları etkileyen Rusya-Ukrayna-ABD arasındaki politik gerilim, ABD borsalarındaki sert düşüşün ikinci günde de sürmesine yol açtı. Bunun sonucu olarak borsalardaki düşüşe paralel bir şekilde kripto para piyasasında da sert satışlar görüldü.

Bitcoin Fiyatında 20 Bin Dolar İhtimali

kripto-16-9-1623131.jpg

En büyük kripto para birimi Bitcoin’in fiyatındaki satış baskısı devam ediyor. Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği stratejist David Lifchitz, Bitcoin’in dev baş ve omuz modelini gerçekleştirdiğini vurguladı. Liftchitz, Bitcoin’in 31 bin Dolar seviyesine düşeceğini ve 20 bin dolar seviyesine düşme ihtimalinin de olduğunu öne sürdü. OBO formasyonu sonucunda Bitcoin fiyatında 20 bin dolarlı seviyelerin görülebileceği beklentisi, kripto para piyasasında korku ikliminin oluşmasına yol açtı. Kripto para piyasasındaki korku iklimi hafta sonunda da devam ediyor.

BTC Fiyatındaki Düşüş Sürecek Mi?

Uzun bir süredir ayı piyasasında olan kripto para birimleri ve Bitcoin, geçtiğimiz aylarda gördüğü tarihi zirvelerinden yüzde 50’ye yakın düşüş yaşadı. Öte yandan Bitcoin’in dominansı ise toparlanma işaretleri gösteriyor. Popüler analist Justin Bennett, BTC’nin yeniden sıçrama yapabileceğini beklediğini söyledi.

Bitcoin’in bu korku ikliminden sonra harekete başlayarak yüzde 20-30 civarında yükseliş yapabileceğini ve böylece 50-56 bin dolar seviyesine ulaşabileceğini iddia etti. Analistin bu açıklamaları bazı kripto para yatırımcılarını toparlanma için umutlandırırken, bazı yatırımcılar ise bunun için ilk olarak 20 bin dolarlı seviyelerin görülmesi gerektiğini kaydetti.

Bu haber toplam 389 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.