Borsa İstanbul’a Yeni Halka Arz Europen’den Geldi

Borsa İstanbul’a Yeni Halka Arz Europen’den Geldi

Gerçekleştirdiği halka arz ile Borsa İstanbul piyasasında ciddi bir yankı uyandırmayı Başarmış olan Europen, 550 milyon liralık halka arz maliyeti ve 74 bin yatırımcının portföyüne kazandırdıkları ile oldukça başarılı bir giriş sergiledi.

Konuya ilişkin Europen Yönetim Kurulu Başkanı İdris Nebi Hatipoğlu; yeni yatırımların başlangıcını şuandan itibaren verdiklerinin sinyalini verdi.

Europen’in halka arz edilişi diğer yatırımlara fon desteği sağlarken, şirketin kurumsal bir kimlik kazanması içinde olumlu bir izlenim bırakacağı yönünde açıklamalarını sürdürdü.

62971e5b136acf48a956f471.webp

Borsa İstanbul’da Gong Europen İçin Çaldı

Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Ergun, Europen’in halka arz edilişinin ardından tam anlamıyla bir başarı hikâyesi olduğuna vurgu yaptı. Her gün biraz daha başarılarına bir yenisini ekleyen bir şirket olmanın, bugün sektördeki önemli bir paydaşlardan biri olmayı sağladığını belirtti.

Türkiye’deki üretime, yatırıma ve ihracata Europen şirketinin büyük katkılar sağlayacağını ve şirket ile birlikte ülke ekonomisinin de büyüyeceğine dair açıklamalarda bulundu.

halka-arz-9u6f-cover.jpgYatırımcılarda Bizimle Birlikte Kazanacak

İki yıl önce halka arz sürecine ilişkin, Europen Yönetim Kurulu Başkanı İdris Nebi Hatipoğlu bu gün dek başarı ile gelmenin tek sırrının sıkı bir çalışma prensibine sahip olmaktan geçtiğini belirtiyor. Halka arz süreci kadar sonrasının da önemine dikkat çeken Hatipoğlu, yatırımcılarında kazançlı çıkacağı bir ortaklık teklifinde bulunuyor.

Fonlarla birlikte kasaya yeni giren nakit akışı ile birlikte yeni yatırımların yapılması hedefler arasında yer alıyor. 2023 yılının kendi şirketleri için yatırımların yılı olacağını vurgulayan yönetim kurulu başkanı, söz konusu yatırımlar şirket sürdürülebilirliği ve verimliliği açısından büyük önemde olduğunu belirtti.

Europen Halka Arz Süresi 2-3 Haziran’da Tamamlandı

Halka arzını geçtiğimiz haftalarda başarıyla tamamlamış olan Europen, 16,25 fiyatından 671 milyon TL talep toplamıştır. Toplamda 73 bin 755 kişinin ilgi gösterdiği halka arz ile birlikte şirketin halka arz ettiği oran yüzde 20’lere yaklaştı. Garanti yatırım tarafından gerçekleştirilmiş olan Europen halka arzı şimdiden büyük ses getirmeyi başarmış isimlerden biri oldu. Şimdilik Eskişehir’de 5 üretim tesisine ve 1550 çalışana sahip olarak çalışmalarını sürdüren şirket ilerleyen dönemlerde büyük yatırımlara imza atılacağının müjdesini vermeyi ihmal etmedi.

Bu haber toplam 429 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.