Bu Halka Arz Yatırımcısını İhya Etti

Bu Halka Arz Yatırımcısını İhya Etti

Mayıs ayında yatırımcıyla buluşan Penta Teknoloji, halka arz yatırımcısını ihya etmeyi başardı.

Fiyat aralığı 32,00 TL – 38,00 TL olarak belirlenen PENTA payları, 18 Mayıs’ta Yıldız Pazar’da 32,00 TL üzerinden işlem görmeye başladı. PENTA kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayan şirket payları, 3 ay kadar bir süre ile hisse fiyatını koruyarak yatay bir seyir izledi.

18 Mayıs’ta düzenlenen gong töreninin ardından, Penta Teknoloji hisseleri, günün büyük bir bölümünde açılışın altında işlem gördü. Borsa İstanbul’da ilk işlem gününü hareketsiz geçiren şirketin hisseleri 32,240-31,760 lira aralığında değerlendi.

İlk işlem gününden itibaren yaklaşık olarak 3 ay boyunca en fazla 35 TL seviyelerini gören PENTA hissesi, Ağustos ayından bu yana yaptığı yükselişle birlikte adeta halka arz yatırımcısını ihya etti. 32,00 TL’den halka arz olan şirketin payları yüzde 1300’lere kadar değer kazandı. Aynı zamanda, 2021 yılında tamamlanan halka arzlar arasında da kaydettiği değer artışı ile ilk sırada yer aldı.

penta.png

Geçtiğimiz hafta Cuma günü sert satışlar sonrasında Borsa İstanbul’daki tüm şirketler gibi düşüş gösteren PENTA payları, bugün tekrar %10,00 değer artışı ile tavan fiyata ulaşarak 359,70 TL ile işlem görmeye devam ediyor.

Bu haber toplam 976 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.