Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı: Yastık altında altını olanlara müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı: Yastık altında altını olanlara müjde

Altın yatırımı olanlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan müjdeli haber geldi. Kabine toplantısının ardından açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yastık altındaki altınlar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yastık altı atlın açıklaması ile gündeme geldi. Banka, darphane ve altın rafinelerinin yer aldığı bir mekanizma hazırlığında olduklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yastık altında altın yatırımı yapanları ilgilendiren önemli değerlendirmeler yaptı. Yastık altında tutulan altınların ekonomiye katılması için büyük bir çaba gösterdiklerini söyleyen Erdoğan, bu alanda finansal istikrar çalışmaları yaptıklarını kaydetti.

Vatandaşların yastık altında tuttukları altınları ekonomi sistemine sokmalarını temin edeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şunları söyledi: “Yastık altındaki altınları ekonomiye kazandırma çabalarımız sürüyor. Finansal istikrar ve güveni temin için sermaye artırımını teşvik ettiğimiz bankaların kredi tahsisi ve izlemesini uluslararası sistemlerle yapabilmelerini sağlayacak bir alt yapı kurduk.”

Yastık Altındaki Altınlar İçin Yeni Sistem

yastik-alti-altin.jpg

Yastık altında tutulan altınların ekonomik sisteme dahil olması için yeni çalışmalar yaptıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bankaların, darphanenin ve altın rafinerilerinin içinde yer aldığı mekanizmayla vatandaşlarımızın altınlarını sisteme sokmalarını temin edeceğiz. Vatandaşlarımızı, kurumlarımızı dövizden kendi paramıza geçmeye davet ediyoruz.” Bu açıklamaların ardından yastık altında altın birikimi olan vatandaşlar konuyla ilgili önümüzdeki günlerde yapılacak yeni açıklamalara odaklandı.

Türkiye’de büyük miktarda altının yastık altı olarak tabir edilen yöntemle tutulduğu biliniyor. Ekonomik sistem içine dahil olmayan bu değerli varlıkların ekonomik katısından yararlanabilmek için hükümet tarafından yeni projeler geliştiriliyor. Son kabine toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu sefer de yastık altındaki altınları gündemine taşıdı.

Yatırımcılara Kedi Fon Desteği

Yastık altında tutulan altınların ekonomik sisteme dahil olması için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Kredi Garanti Fonu desteğine ayrı bir parantez açtı: “Kredi Garanti Fonu desteğiyle, istihdamı koruma ve geliştirme öncelikli işletme ve yatırım kredileri vermeye yönelik paketin hazırlığı bitmek üzere. Kısır hesaplarla hareket ederek, içinden geçtiği kritik süreçte ülkemize zarar verenleri affetmeyeceğiz.”

Bu haber toplam 1016 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.