Destek Ödemelerine Zam Yapılacak!

Destek Ödemelerine Zam Yapılacak!

Birçok üründe alım fiyatlarına güncelleme yapıldı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci' nin yaptığı açıklamada ipekböcekçiliği yaş koza alımına zam yapılmasının kararlaştırıldığı belirtildi.

Tarımsal faaliyetlerin artması için gereken özenin yapılmasına dikkat ettiklerini belirten Bakan çeşitli açıklamalarda bulundu.

6158397b45d2a061ccf5a61a.webp

Yaş Koza Ve Tohum Desteği Açıklaması

İpekböcekçiliği kapsamının genişletilmesini istediklerini belirten Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi bunun için yaş koza alımı fiyatına yüzde yüz oranında zam yaptıklarını ifade etti. Daha önceden 80 lira olan alım fiyatının yapılan zamdan sonra 160 TL'ye çıkarılacağı belirtildi. Yaş kozadan sonra koza tohumuna olan teşviklerinde artacağı açıklandı. Koza tohumu önceden kilo başına olmak şartıyla 120 lira iken yapılacak olan zamdan sonra 240 liraya çıkacağı ifade edildi.

Tarım Bakanlığı olarak tarımsal faaliyetlerin artması için birçok tedbiri aldıklarını ifade eden Bakan; bundan sonra da birçok desteğin geleceği müjdesini verdi. Ak Parti iktidarında birçok teşvikin verildiğini açıklayan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ileriye dönük daha fazla tarımsal faaliyetin yapılması için desteklerin artacağının sinyalini verdi. 12 adet temel anlamda kanunun yürürlükte olmasından dolayı iyi bir şekilde ilerlediklerini de ekleyen Bakan birçok tarımsal alanda önlerinin açıldığını da ekledi.

turk-lirasi-tl-owcp-cover.jpg

Tarımsal Üretime Destek Paketleri

İpekböcekçiliği ile ilgili alım fiyatlarını açıklayan Bakan Vahit Kirişçi diğer tarımsal faaliyetlerle ilgilide çeşitli ifadelerde bulundu. 20 yıllık Ak Parti iktidarında tarımda birçok yenilik yapıldığını açıklayan Bakan ayrıca kabul edilen kanunlarında tarımsal ürünlerde alım ve teşvik etmek için etkili olduğunu belirtti. Her şeyin topraklar yürütüldüğünü belirten Bakan ekstra olarak su ürünleri alanına olan ilgiyi de belirtmeden geçmedi. Su ürünlerinde ihraç yapan bir ülke konumunda olduğumuzu açıklayan Tarım ve Orman Bakanı 1,4 milyar dolarlık ihraç yapıldığını ekledi.

Tarımın çok önemli olduğunu ifade eden Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ekili ve dikili alanlara da dikkat çekti. Tarım arazilerinden kayıp yaşandığını da üzüntüyle açıklayan Bakan daha fazla teşvik primleriyle tarımsal faaliyetlerde daha da ilerlemek istediklerini belirtti. Türkiye birçok tarım ürününde ihraç yapan ülke konumunda bulunuyor.

Bu haber toplam 275 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.