Doğal Gaz Faturanız Çok Geliyorsa Dikkat Edin! Maliyetleri Azaltmak Artık Sizin Elinizde!

Doğal Gaz Faturanız Çok Geliyorsa Dikkat Edin! Maliyetleri Azaltmak Artık Sizin Elinizde!

Son zamanlardaki bu fiyat artışlarından sonra fatura ödemek daha mı zorlaştı? Doğal gazınızın maliyeti çok mu yüksek? İsterseniz azaltabilirsiniz. Artık faturanızı neredeyse yarıya indirecek önlemler mevcut.

Son zamanlardaki bu fiyat artışlarından sonra fatura ödemek daha mı zorlaştı? Doğal gazınızın maliyeti çok mu yüksek? İsterseniz azaltabilirsiniz. Artık faturanızı neredeyse yarıya indirecek önlemler mevcut. O halde bu haberi duymanız gerekiyor. Aslında yapılması gereken birçok adım var. Doğal gaz ödemesine en az 150 TL ödeyenlere bilgilendirme yapıldı. Mevsimin kışa geçişi ve hava koşullarının değişmesiyle doğal gaz maliyetleri can sıkıcı bir hal alıyor.

Kullanıcılar bu tutarı ne kadar azaltırlarsa azaltsınlar daha az ödemeyeceklerine inanmaktadırlar. Mehmet Şirin Sönmez bu noktada bu söylentileri duydu ve hemen bir açıklama yaptı. Herkesin yüzde 100 artış gördüğü ülkemizde Ocak ayı zamları planlanırken Doğugaz Tatvan Şube Müdürü Mehmet Şirin Sönmez açıklama yaptı. Mehmet İrin Sönmez, birkaç basit adımla faturanızda gözle görülür bir düşüş fark edebilirsiniz.

Doğal Gaz Neden Bu Kadar Maliyetli?

Doğal gaz ülkemize ithal edilmekte ve tüm ülke genelinde evlerde, işyerlerinde, yaşam ve çalışma alanlarında kullanılmaktadır. İçinde bulunduğumuz küresel krizden tartışmasız etkilenen emtialardan biri de küresel ekonominin durumuna göre ülkemize giren doğal gazdır. Etkilenmeye devam ediyor ve önemli ölçüde yükseliyor. Doğalgaz faturası artık vatandaşın başına bela oldu ve insanlar yaklaşan önemli fiyat artışlarından gerçekten endişe duyuyorlar. Vatandaş bundan dolayı en küçük fatura tutarını nasıl ödeyeceğini düşünüyor.

dogal-gaz-faturaniz-cok-geliyorsa-dikkat-edin-maliyetleri-azaltmak-artik-sizin-elinizde.jpg​​​​​​​Düşük Doğalgaz Faturaları İçin Önlem Alabilirsiniz

Uzmanlar uyarıyor. Doğal gaz kullanıcıları, sabit bir sıcaklığı korumaya yüksek öncelik vermelidir ve yalıtım çok önemlidir. Ne yazık ki, yalıtımsız bir binadaysanız dört kat daha fazla ödeme yapabilirsiniz. Uzmanlar, olası doğal gaz zehirlenmelerine karşı önlem almanın yanı sıra kombi ve peteklerin su dağıtım sisteminin yılda en az bir kez kontrol edilmesini tavsiye ediyor.

Bu haber toplam 316 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.