Dolar 8 TL Olur Mu? USD/TRY Paritesinde Alınan Önlemler Yeterli Mi?

Dolar 8 TL Olur Mu? USD/TRY Paritesinde Alınan Önlemler Yeterli Mi?

Dolar kurunda yaşanan aşırı oynaklık sonrasında akıllara gelen ilk soru Dolar kaç TL'ye düşecek? Herkesin merak ettiği bu soru için uzmanlar ne diyor?

Bugün tekrar 11 TL'nin altına inmeyi başaran Dolar kurunda bizleri neler bekliyor? Seçim çalışmalarıyla birlikte düşüş beklentisi hala devam ederken kurdaki düşüşün çarşı pazarı etkilememesi yeni önlemleri yanında getirecek mi?

Dolar Kurunda Büyük Düşüş: 11 TL Altı Görüldü

Kur korumalı mevduat hesabı ve alınan bir dizi önlem sonrası 10,20 seviyelerine kadar düşüş gösteren dolar kurunda gün içerisinde hızlı yükseliş ve düşüşler devam ediyor. Gün içindeki yüksek volatilite ise piyasada yatırımcının kafasını karıştırmaya devam ediyor. Her düşüşü yeni bir alım fırsatı olarak görenler olduğu gibi daha da dip seviyeleri bekleyenler de var. Peki Dolar kaç TL'ye düşecek? Uzmanlar ne diyor?

Atilla Yeşilada: Bu Sistem Enflasyon Ve Devalüasyonu Tetikleyecek

Yeşilada, ''Vatandaşların yatırımlarının kur karşısında olmasa da enflasyon karşısında yatırımlarının değer kaybedeceğini ve bunu gören vatandaşların döviz garantili TL yatırımlarına yönelmeyeceğini'' söyledi. Ayrıca Yeşilada, ''Bu sistemin vatandaşlar yönelse dahi enflasyon ve devalüasyonu tetikleyeceğini'' belirtti.

2022 yılındaki dolar fiyatlarına ilişkin konuşan Yeşilada, dolar kurunun 2022 yılında 2021 yılının sonundaki fiyatının 1.25 çarpısı olacağını belirtti. Ancak AKP'nin dolar kuru hedefinin 9 lira olduğunun da altını çizdi.

Özgür Demirtaş Twitter Hesabından Paylaştı

1) Benden Trollere son uyarılar:

Tehdidi, Yalanı, İftirayı Bırakın. Ülkemiz için doğru olanı bilimsel olanı yapın.

3 Aydır:

"Faiz Günahtır. Dolar artarsa artsın. Bizim işimiz Dolarla mı, Biz ÇİN modeline geçiyoruz. Dolar artsın UCUZ işgücü olacak" dediniz Doları arttırdınız.

----------

2) Sonra tam 180 derece ÇARK ettiniz. Ve insanlara gelin paranızı yatırın size Dolar artışı kadar EXTRA FAİZ FAİZ FAİZ verelim diyip faizi arttırdınız. Bu sefer de Doları Düşürdünüz.

Soru Şu:

Madem yapabiliyordunuz: Neden Dolar/TL nin 10'nun üzerine çıkmasına izin verdiniz

----------

3) Neden son dakikaya kadar Dolar/TL yi azdıracak açıklamalar yaptınız? Neden "ÇİN modeline geçiyoruz. Çin başardı biz de başaracağız. Faizi Düşüreceğiz, Dolar artarsa artsın" dediniz. NEDEN?

SONSUZ faiz son dakika da mı aklınıza geldi? Yoksa biliyor muydunuz yapacağınızı?

----------

4) Yapacaktıysanız, neden Dolar /TL'nin 10'nun üzerine çıkmasına İZİN verdiniz? NEDEN? Kimler 18'den Doları Satttı. İsim isim Açıklayın.

Uyarıyorum. Eğer benim ve sevdiklerimin hakkında en ufak bir YALAN, İFTİRA ya daha karışırsanız...

Beni ve sevdiklerimi Yalnız bırakın.

Dolar 8 TL Olur Mu?

Dolar kurunda teknik olarak 8,32 seviyeleri mümkün olsa da yaşanan yüksek enflasyon ve risk iştahı artışı bu seviyelerin oldukça zor olduğunu bizlere gösteriyor. Hükümetin izleyeceği yol ve yeni önlem paketleri ile birlikte 2022 yılında bizleri neler bekliyor hep birlikte göreceğiz.

Bu haber toplam 2608 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.