E Devletten Başvuru ile 65000 TL Veriliyor! Geri Ödemesiz Ödenek

E Devletten Başvuru ile 65000 TL Veriliyor! Geri Ödemesiz Ödenek

E Devletten yapılan başvuru ile toplamda 6500 TL ödeme alınacak. Geri ödemesiz alınacak olan bu ödemeniz detayları ise oldukça merak uyandırıcı!

Çok kişinin ilgisini çeken bir açıklama ile devletten 65 bin TL karşılıksız ödeme yapılacağı duyuruldu. Bu geri ödemesiz olan destekten faydalanmak için gözler bu habere çevrildi. Bu hibe desteği ile detayların paylaşılması ile birlikte 10 Haziran'da bu durumun son bulacağı da belirtildi. 65.000 ödemeden engelliler ve aynı zamanda hükümlülerin yararlanabileceği bildirildi. Kendi işini kurmak isteyen engelliler ve hükümlüler bu 65 bin TL ödeme için e-devlet üzerinden başvuru yapabilir. Eski hükümlü birine yine brüt ücretin 15 katına kadar hibe desteği olunacağı da açıklandı.

1265644.jpg

Girişim Projelerine Destek Verilecek

Yüzbinlerce kişinin beklediği 65 bin TL destek ödemesi konusunda açıklama yapıldı. Engelliler ve hükümlüler için verilecek olan bu destek 65.000 TL hibe seçeneği sunuyor. Bu konuda engelliler ve hükümlüler için kendi işlerini kurmaları ve projelerini oluşturmaları konusunda devlet destek sağlıyor. Yapılan bu destekle beraber projeleri belli olduktan sonra eski hükümlü olan ya da engelli olan kişiler kendi işlerinde bu hibe desteği ile kurabilirler.

Şartların bulunduğu bu hibe desteğinden engelliler ve hükümlülerin aynı zamanda belirli şartları ve koşulları sağlayan kişilerin yararlanacağı bildirildi.

65000 TL Destek

65.000 olan bu destek için belirli koşullar bulunuyor. Bu durum %40 engelli olan ve kendi işini kurmak isteyen projesi bulunan kişiler için sağlandı. ₺45.000’lik olan kısmı kuruluş desteği olarak sunuldu. 15.000 TL’lik sunulan ödenek ise işletme gideri olarak kişilere sunuldu.

Projeye dahil olmak ve bu ödemeyi almak isteyen kişilerin KOSGEB programına katıldıktan sonra bu ödenekten faydalanabilmesi mümkün kılınıyor. Fakat kişi eğer bu konuda iş kurmayı düşünüyorsa projesini hazırlayıp bu konuyu netleştirmesi de gerekiyor. Bu süreçler tamamlandıktan ve kriterler yerine getirildikten sonra devlet tarafından sunulan 65 bin TL’lik ödeneği almayan kişiler başvuruda bulunabilir.1275096.jpg

Destek Ne Zaman Sona Eriyor

65.000'lik KOSGEB desteğinin ne zaman sona ereceği ise merak konusu oldu. Bu kosgeb desteği 10 Haziran tarihinde sona erecek. O yüzden de 65.000 TL karşılıksız ödenek durumundan faydalanmak ve kendi işini kurmak isteyen vatandaşlara onu Haziran’a kadar başvuruda bulunma süresi tanındı.

Bu haber toplam 446 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.