Ekonomi Eksperlerinden 2022 Senesi Emekli İkramiyesi Tahmini: Bu Yıl Bayram İkramiyeleri Yükselişe Geçebilir

Ekonomi Eksperlerinden 2022 Senesi Emekli İkramiyesi Tahmini: Bu Yıl Bayram İkramiyeleri Yükselişe Geçebilir

Gündelik yaşam koşullarının türlü mali ve siyasi gelişmelerin doğrultusunda her geçen gün pahalılaşıyor olması, bilhassa bir maaş ile ayın sonunu getirmeye çalışmakta olan emeklilerin dar boğaza düşmesine neden oldu.

Gündelik yaşam koşullarının türlü mali ve siyasi gelişmelerin doğrultusunda her geçen gün pahalılaşıyor olması, bilhassa bir maaş ile ayın sonunu getirmeye çalışmakta olan emeklilerin dar boğaza düşmesine neden oldu. Bu noktada nakde olan gereksinimleri artan emekli vatandaşlar, önümüzde ki günlerde kutlanacak olan Ramazan Bayramı için yatırılacak olan emekli ikramiyesi tutarlarını incelemeye başladılar.

Nakit gereksinimlerini emekli ikramiyeleri ile birazcık da olsa karşılayabileceklerini düşünen emekli vatandaşlar, 2022 bayram ikramiyelerinin ne denli yatırılacağını merak etmeye başladılar. Bu anda ETÜ Öğretim vazifelisi Cem Kılıç’tan konuya dair açıklamalar geldi.

Emekli İkramiyesi Kaç Türk Lirası Olacak

2018 senesinden 2021 senesine denli 1000 Türk Lirası olarak hesaplara geçen emekli ikramiyeleri, geçmiş olduğumuz sene bin 100 Türk Lirası olarak hesaplara aktarılmıştı. Fakat bu tutarın pandemi, Rusya cumhuriyeti- Ukrayna’ya müdahalesi, FED faiz kararı baskıları ve daha birçok etken kapsamında giderek pahalılaşan gündelik yaşam koşullarına iyi bir biçimde hizmet etmeyeceğinin anlaşılması üstüne emekli vatandaşların ikramiye istekleri artmaya başladı. Bir süredir gündemi meşgul eden emekli ikramiyelerine dair henüz resmi bir duyuru yapılmadı. Konu, hala sırrını korumaya devam etmektedir.

Öğretim Görevlisinden İkramiye Ön Bakış Açısı

Yeni devre emekli ikramiyesinin ne denli olacağı gizemini korumaya devam etmektedir, ETÜ Öğretim vazifelisi Cem Kılıç konuya dair tahminlerde bulundu. Kılıç, enflasyonun giderek yükselmesinin emekli ikramiyesini de arttıracağını düşünmüş olduğunu ve tutarın en düşük 2 bin Türk Lirası olarak açıklanmasını beklediğini söyledi.

Emekli Yurttaşlardan Emekli İkramiyesi İsteği

Giderek yükselen enflasyon oranı ve öbür olumsuz mali gelişmeler, her kısımdan vatandaşta olduğu gibi emekli insanlarda de nakit ihtiyacının artmasına sebep oldu. Emekli ikramiyelerine umut bağlayan vatandaşlar, sosyal hesaplarından emekli ikramiyelerinin 2 bin 500 TL’ye denli yükselmesi icap ettiğini düşündüklerini paylaştılar. Genel anlamda oldukça geniş bir kitleyi oluşturan emekli vatandaşlar genel anlamda oldukça büyük beklentilere sahiptir. Ramazan Bayramı ikramiyesinin genel beklentiyle 3000 TL civarında olması genel olarak emeklilerin ortalama beklentisi olmaktadır.

Bu haber toplam 236 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.