Emeklinin Maaşına Temmuz Ayında Yüzde Kaç Zam Gelecek? SSK/BAĞ-KUR Emekli Maaşları Temmuz'da Yüzde Kaç Zamlanacak?

Emeklinin Maaşına Temmuz Ayında Yüzde Kaç Zam Gelecek? SSK/BAĞ-KUR Emekli Maaşları Temmuz'da Yüzde Kaç Zamlanacak?

Emeklilerin gözü ve kulağı Temmuz ayında maaşlarına yapılacak olan zam oranına çevrildi. SSK/BAĞ-KUR emeklileri, 5 aylık enflasyon verisine göre Haziran ayında enflasyon verileri artmazsa bile maaşlarına en az yüzde 35 zam alacaklar.

SSK/BAĞ-KUR Emekli Maaşı Zam Oranı Ne Kadar Olacak?

Yılda iki kez enflasyon oranı zammı alan SSK/BAĞ-KUR emeklilerinin bu sene ki enflasyon verilerine göre maaşlarına gelecek zam oranı en az 35.64 olarak ön görülmektedir. Haziran ayında enflasyon verileri hiç artmasa bile yüzde 35 oranında emekli maaşlarına zam beklenmektedir.

Haziran ayında enflasyon artarsa enflasyonun artmasına bağlı olarak SSK/BAĞ-KUR emeklilerinin maaşlarına yüzde 40 ve üstü zam geleceği ön görülmektedir. Dönemlik periyotlarla enflasyon oranına göre senede iki defa SSK/BAĞ-KUR emeklilerinin maaşlarına enflasyon oranı kadar zam yapılmaktadır. Mayıs ayı enflasyon verilerinin açıklanmasıyla birlikte birçok emekli maaşlarına yapılacak zam müjdesini dört gözle beklemektedir.

mas.webp

Temmuz Ayında En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak?

5 aylık enflasyon verisine göre emeklilerin alacağı zam oranı, Haziran ayında enflasyonun hiç artmaması durumu göz önüne alınsa bile yüzde 35.64 olarak açıklandı. Merkez bankasının yaptığı ankete göre SSK/BAĞ-KUR emeklileri Haziran ayı beklentisine göre enflasyon oranının zammı 39.67 olacağı yönünde belirtilmiştir. Haziran ayı enflasyon beklenti anketi doğrultusunda enflasyonun yüzde 2.97 ' lik bir artışla emeklilerin maaşlarına alacağı zam oranı yüzde 39.67 olacak.

Haziran ayı enflasyon beklentisi gerçekleşirse en düşük emekli maaşı 3.491,75 TL'ye çıkacaktır.2000 yılından önce emekli olan SSK emeklilerin de alacağı emekli maaşı Temmuz ayında 3292 TL'den 4597 TL'ye çıkacaktır. Haziran ayı enflasyon beklentisi gerçekleşirse enflasyon oranları verileri de arttığından dolayı bu durum maaş artışına da neden olacağı için birçok SSK/BAĞ-KUR emeklisinin müjdesini beklediği bir durum haline gelmiştir.

zan-1280x720.jpg

Merkez bankasının enflasyon verileri anketi sonuçları doğrultusunda enflasyonun artması halinde birçok emeklinin de maaşları artış gösterecektir. Emekli maaşlarına gelecek zam oranı, ilk 5 aylık enflasyon oranı ve yapılan Merkez Bankası Haziran ayı enflasyon beklentisi anketine göre yüzde 35 ve 40 arasında olacağı öngörülmektedir.

Bu haber toplam 282 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.