Esnaflara Müjdeli Haber Geldi: 275.000 TL Yıldan Yıla Ödemeli Çok Düşük Faizli Nakit Desteği Verileceği Belirti!

Esnaflara Müjdeli Haber Geldi: 275.000 TL Yıldan Yıla Ödemeli Çok Düşük Faizli Nakit Desteği Verileceği Belirti!

Esnafın uzun süredir beklediği müjdeli haber sonunda geldi. Enflasyonun giderek arttığı bu dönemde esnaf kefalet kredisinde üst limit 275 bin TL’ye çıkarıldı. Esnaflar çok düşük faizlerle 2022 yılında 276 bin TL’ye kadar kredi kullanma imkanına sahip...

Türkiye’de milyonlarca esnafı yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanıyor. Esnaf kefalet kredisinde üst limitler 275 bin TL’ye kadar çıkarıldı. Bu gelişmeyle birlikte kredi kullanmak isteyen esnaflara sevindirici haber geldi. 2022 yılı şubat ayında esnaf kefalet kredisinin faiz oranı yüzde 9.5 olurken, esnaflar düşük faizlerle ihtiyacı olan nakit desteğine ulaşabilecek.

Esnaf kefalet kredisinin faiz oranında yapılan güncelleme sonrasında esnafa nakit desteği konusunda can suyu verildi. Son dönemde yüksek enflasyon sebebi ile piyasada yaşanan durgunluk, esnafı da geçim konusunda kara kara düşündürüyordu. Esnaf kefalet kredisinde yapılan güncellemelerin ardından milyonlarca esnaf aradığı nakit desteğine kolaylıkla ulaşma imkanı buldu. Son düzenlemelerle birlikte acil nakit ihtiyacı arayan esnaflar, 2022 yılının şubat ayında aylık yüzde 0.79 faizle kredi çekme imkanına kavuştu.

Esnaf Kefalet Kredisi Nereden Çekilir?

60cbe84c9321510890121802.jpg

Nakit desteği arayan esnaflara her yıl esnaf kefalet kooperatifleri üzerinden kredi çekme fırsatı sunuluyor. Halkbank şubelerinden ticari kredi çeken esnaflar, kooperatif sayesinde indirim fırsatlarından da anında yararlanabiliyor. Halkbank şubelerinden yüzde 50 faiz indirimi olmadan kredi kullanılması halinde esnaf vatandaşlar senede ortalama yüzde 19 gibi bir faiz ödemek durumunda kalıyor. Ancak esnaf kefalet kredisi kapsamında kooperatif üzerinden Halkbank’a başvurarak kredi talebinde bulunan esnaflar bu krediyi yüzde 50 faiz indirimli bir şekilde alabiliyor. 2022 yılında şubat ayındaki uygulamaya göre esnaf kefalet kredisinin faiz oranı yüzde 9.5 yıllık olarak açıklandı.

Esnaf Kefalet Kredisi Nasıl Çekilir?

Bankalardan esnaf kefalet kredisi çekebilmek için en az 1 yıllık kooperatif üyesi olmak gerekir. Bu yüzden 6 aylık esnaf, kooperatif üzerinden bu kredi imkanından yararlanamaz. Esnaflar, 2 kefil göstererek kefalet kredisinden yararlanabilir. Bununla birlikte esnaf kefalet kredi borcu tamamen kapatılmadan başkasına devredilemez. Halkbank üzerinden yüzde 50 faiz indirimli esnaf kefalet kredisi kampanyası devam ediyor.

Bu haber toplam 523 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.