Genç Girişimcilere KOSGEB’den Büyük Destek! Faizsiz Kredi Fırsatıyla İş Kurmak Çok Kolay

Genç Girişimcilere KOSGEB’den Büyük Destek! Faizsiz Kredi Fırsatıyla İş Kurmak Çok Kolay

Genç girişimci desteği ile sermaye gerektirmeden iş kurmak isteyen gençlere büyük fırsat geldi. KOSGEB genç girişimci başvurusu yapanlara faizsiz kredi fırsatından yararlanarak iş kurma imkanı tanınıyor…

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) genç girişimciler için de kredi ve hibe desteklerini duyurdu. Türkiye’nin dört bir yanında kendi işini kurmak isteyen milyonlarca gencin hayallerini süsleyen KOSGEB faizsiz kredi desteğinde yeni başvurular başladı. KOSGEB resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamada piyasa ihtiyaçları doğrultusunda desteklerin 2022 yılında 60 bin TL limite kadar yükseltildiği belirtildi.

KOSGEB Faizsiz Girişimci Kredisi Nasıl Alınır?

kosgeb-ten-5-milyar-tl-faizsiz-finansman-destegi.jpg

KOSGEB, genç işsizliği azaltmak ve bir yandan da katma değerli işletmelerin sayısını arttırmak için gençlere ayrı önem veriyor. KOSGEB tarafından verilen faizsiz kredi desteklerinden yararlanmak için ilk defa müracaat etmek ve 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor. KOSGEB faizsiz kredi desteği için başvurular Halkbank’a yapılıyor. Proje bazında 100 bin TL’ye kadar Halkbank üzerinden KOSGEB adına faizsiz kredi çekilebiliyor.

Faizsiz kredi avantajı ile kendi işini kurmak isteyen genç girişimciler, öncelikle şirket kuruluş ve işe başlama tarihine dikkat etmelidir. Şirket kuruluş tarihinden önce kredi başvuru yapılması durumunda kayıt dışı gelirin tespit edilmesi halinde başvuru sahibine cezai işlem uygulanır. Ayrıca genç girişim kredisini haksız kullandığı için iadesi talep edilir. KOSGEB genç girişimci kredilerine başvurular e-Devlet kapısı üzerinden online olarak hızlı bir şekilde yapılabilir.

KOSGEB Genç Girişimci Desteği Ne Kadar?

Genç girişimci desteğinden yararlanabilmek için başvuru sahibinin 18 yaşından büyük ve 30 yaşından gün almamış olması gerekiyor. KOSGEB kadın ve genç girişimcilere destek veren resmi kurumlarla ortaklaşa projeler geliştiriyor. 2022 yılında genç girişimciler destek kredisi 12.651 TL’dir.

Vergi muafiyeti ile birlikte iş kurarak istihdam kaynağı yaratan genç girişimciler KOSGEB’in bu hizmetlerinden yararlanabilir. Girişimciliği Geliştirme Destek Planı işletme ihtiyaçların karşılanması için hibe, faizsiz kredi veya prim borcu ödemesi şeklinde farklı şekillerde verilebilir. Böylelikle gençler vergi muafiyeti ve prim desteği ile işlerini büyütebilirler.

Bu haber toplam 372 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.