Gram Altın Nasıl Alınmalı?

Gram Altın Nasıl Alınmalı?

Altın satışı sırasında en az kazanç kaybı risk taşıyan gram altın birçok yatırımcının ilk tercih ettiği seçenekler arasında yer alıyor.

Mantıklı ve karlı bir seçim olmasından dolayı altın birikimi yapanlar gram gram altın alarak birikimlerini en makul şekilde gerçekleştiriyor.

Altın yatırımı yaparken fiziki olarak kuyumculardan almanın yanı sıra bankalar aracılığıyla altın hesabı açarak da altına yatırım gerçekleştiriliyor. Kuyumcudan alınan gram altın da uzun vadede yatırımcısını memnun etse de, altın hesabı üzerinden yatırım yapmanın daha büyük avantajları bulunuyor. Teknoloji ile arası iyi olan ve mobil bankacılık hizmetlerini kullananlar için altın mevduat hesapları cazip gelirken, kuyumcudan altın alarak eline fiziki bir varlığın geçmesini isteyenler içinde bu yöntem geçerliliğini koruyor.

61780a6518c7733598d0a763.webp

Kuyumcudan Gram Altın Almak Mantıklı mı?

İşçilik maliyeti en düşük altın yatırım seçeneklerinden biri olan gram altını kuyumcudan almak da doğru yöntemlerden biridir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken ey alış ve fiyat arasındaki makas farkıdır. Alış ve satış arasında makas farkının yüksek olması gram altın almanın avantajını kaybetmesine neden oluyor. İşçilik fiyatının yok denecek kadar olması gram altın almanın en mantıklı yol olmasını sağlıyor. Ancak her kuyumcunun uyguladığı farklı makas farkı, mevcut piyasa fiyatlarına nazaran yukarıda bir alım almaya neden oluyor.

altin.pngAltın Hesabı Açtırm​​​​​​​ak Mantıklı mı?

Bankalar aracılığıyla gram altın almanın fiziki olarak altın almaktan daha pek çok avantajlı yönü bulunuyor. En önemlisi altınların baka güvencesi altında saklanması olası çalınma ve hırsızlık durumlarına karşı koruma sağlar. Fiziki gram altınların evde ya da başka bir yerde saklanması büyük bir güvenlik açığı oluşturacağı için böyle bir sorumluluk herkesin alabileceği bir karar değildir.

Altın hesabı ile istenilen miktarda gram altın almak mümkündür. Sadece gram altın fiyatı kadar birikimin olmasına dahi gerek yok. İsterseniz 100 lira karşılığında da mevcut fiyat üzerinden gram atın alınabilir. Kuyumcudan gram altın alırken ise mutlaka mevcut miktarlarda altın alımı yapılabilir. Faiz getirisi, yüksek kazanç oranı ve devlet güvencesi altında tutulması gibi daha pek çok avantajlı özellik, altın hesabı açtırmanın daha mantıklı olduğunu gösteriyor.

Bu haber toplam 429 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.