Halka Arz Sonuçları Makim Makine Tarafından Açıklandı! Borsada Ne Zaman İşlem Göreceği ise Merak Konusu Oldu

Halka Arz Sonuçları Makim Makine Tarafından Açıklandı! Borsada Ne Zaman İşlem Göreceği ise Merak Konusu Oldu

Makim Makine, halka arz sonuçları ile ilgili en son ki toplantıdan sonra net açıklamayı yaptı. Şirkete yatırım yapmak isteyen vatandaşlar bu konudaki halka arsa talebini merakla bekliyordu.

Şirket tarafından yapılan net açıklamaya bağlı olarak halka arz edilen hisselerin %50’si bireysel yatırımcıya dağıtıldı. Geriye kalan %50’si ise kurumsal yatırımcılara dağıtıldı. Bu sebeplerden dolayı makim ile ilgili eserin borsada ne zaman işlem görüp görmeyeceği merak konusu oldu.

Makim makine firmasının dağıtacağı hisse arz durumu özellikle yatırım yapmak isteyen vatandaşlar tarafından gündeme sıklıkla getirildi. Bunun üzerine firmanın yaptığı açıklamaya bağlı olarak bu alanda yatırım yapmak isteyen vatandaşlar ve kurumsal firmalar arasında hisse dağılımı açıklandı. Halka arz konusunda hisse başına 8.80 TL den 18 milyon adet hisse satıldı. Halka Arz büyüklüğü ise 158,4 milyon TL oldu. Dağıtılan ve açıklanan hisseler sonucu Özellikle bu hisselerin borsada ne zaman işlem görüp görmeyeceği sıklıkla gündeme gelmeye devam ediyor.

650x344-1655118987579.jpg

Makim Makine Halka Arz Büyüklüğü Miktarı

Makim makine halka arz büyüklüğü 158,4 milyon TL olarak netleşti. Bu işlemlerin her birine Halk yatırım aracılık ediyor. Bu konuda halk yatırımının yaptığı açıklama ile beraber %50 ve %50 olmak üzere kurumsal ve bireysel yatırımcılara hissede alımı açıklandı. Yapılan açıklamalar sonrasında durumlar netleştiği için özellikle bu alanda yatırımcılar borsa Bu durumun da sıklıkla merak ediyor.

3296.jpg

Makim Makine Arzın Tam Tarihini Açıkladı?

Makim Makine konusunda arzın tam olarak tarihi 9 ve 10 Haziran tarihleri arasındadır. Bu tarihler arasında açıklanan duruma göre 8.80 TL ile sabit fiyattan sunulmuştur. Bu fiyat yöntemi ile Halk yatırım aracılığı ile birlikte konsorsiyum aracılığı ile talep topladı.

Halka arz hisseleri konusunda makim dışında pek çok firmalar resmi şekilde açıklamalar yaptı. Bu konuda hisselerin dağılımı gerçekleştikten sonra borsa durumu da merakla ve heyecanla pek çok kişi tarafından bekleniyor. Biz Seda ağlama konusunda firmadan firmaya değişmesine bağlı olarak makim bu alanda %50 ve %50 olmak üzere bir dağılım gerçekleştirdi. Kurumsal ve bireysel anlamda gerçekleşen bu dağılım sonrasında hisse durumu netleşmiş oldu.

Bu haber toplam 133 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.