Halkbank Birikim Hesabı Olanlara 42 Bin TL Konut Desteği!

Halkbank Birikim Hesabı Olanlara 42 Bin TL Konut Desteği!

Giderek artan konut fiyatlarına rağmen Halkbank’tan sevindiren haber geldi. Halkbank birikim hesabı olan müşteriler, konut kredisinde 42 bin TL banka desteğinden yararlanabiliyor…

Türkiye’de yüksek enflasyon sebebiyle konut fiyatları da çok yüksek seviyelere ulaştı. Bu koşullar altında barınma ihtiyacını karşılamak ve bütçesine uygun fiyatlarla ev sahibi olmak isteyenler ise kara kara düşünüyor. Uygun fiyatlı konutları yine cazip kredi kampanyalarıyla birleştirerek ev sahibi olmak isteyenlere sevindiren haber Halkbank’tan geldi.

Halkbank ev almak için birikimi olan müşterilerine büyük kolaylık sağlıyor. 2022 yılında yeniden düzenlenen Halkbank Konut Hesabı sayesinde artan ev fiyatlarına rağmen vatandaşlar bütçelerine uygun koşullarda ev sahibi olabiliyor. Halkbank konut hesabı üzerinde birikim yapan müşteriler, devlet desteği ile 42 bin TL’ye kadar konut hibe desteği alabiliyor.

Halkbank Konut Hesabı Nedir?

2022 yılında yeniden düzenlenen Halkbank konut hesabı, vatandaşların birikim yaparak hayallerindeki evi satın almasına yardımcı oluyor. Vatandaşlar, konut hesabı sisteminde 3 yıl ile 5 yıl vade içinde düzenli birikim yapıyorlar. Müşteriler 3 veya 5 yıl sonunda biriktirdiği paranın üzerine yüzde 20’de devlet desteği alarak konut satın almak için nakde sahip olabiliyor.

Müşteri memnuniyeti odaklı hizmetleri ile kamu bankaları arasında büyük ilgi gören Halkbank, 2022 yılında konut hesabını cazip hale getirdi. Bu kapsamda Halkbank’ta konut hesabı açan müşteriler 3 veya 5 yıl birikim yaptıktan sonra 2022 yılında ev almak istediklerinde 42 bin 425 TL devlet desteğine hak kazanabiliyor.

Halkbank Konut Hesabı Özellikleri

Halkbank’ta 36 ay ile 47 ay arasında birikim yapanlar, hesapta toplanan paranın yüzde 15’i kadar konut desteği alabilirler ve 2022 yılında en fazla 36.768 TL hibe verilir. Bankada 48 ay ile 59 ay arası düzenli olarak birikim yapanlar ise hesapta toplanan paranın yüzde 18’i kadar konut desteği alabilirler. 2022 yılı için bu vadelerde belirlenen maksimum destek tutarı 39.596 TL’yi aşamaz. Son olarak Halkbank’ta 60 ay ve üzeri birikim yapan müşteriler ise yüzde 20 destekle en fazla 42 bin 425 TL devlet desteği kullanabilir.

Bu haber toplam 308 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.