Halkbank Devlet Destekli Konut Kredisi Kampanyası Başlattı! Düşük Faizle Ev Sahibi Olmak Artık Çok Daha Kolay

Halkbank Devlet Destekli Konut Kredisi Kampanyası Başlattı! Düşük Faizle Ev Sahibi Olmak Artık Çok Daha Kolay

Türkiye’de en çok tercih edilen kamu bankalarından Halkbank, konut kredisinde büyük kolaylıklar sunmaya başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı destekli Halkbank konut kredisi sayesinde ev sahibi olmak kolaylaştı…

Yüksek enflasyon sebebi ile artan inşaat maliyetleri, konut fiyatlarının da çok yüksek seviyelere çıkmasına neden oldu. Bu koşullar altında ev sahibi olmak pek çok kişi için sadece bir hayalden ibaret olurken, Halkbank vatandaşları sevindirecek bir haberle gündeme geldi. En çok tercih edilen kamu bankalarından Halkbank, devlet destekli konut kredisi kampanyası başlattı.

Piyasa koşullarına göre pek çok özel banka, konut kredisinde uyguladıkları faiz oranlarını yükseltmeye devam ediyor. Konut kredisi faizleri her geçen gün artarken kamu bankalarından Halkbank yine elini taşın altına koydu. Vatandaşları bütçelerine uygun koşullarda konut sahibi yapmak için çok özel bir kampanya başlatıldı.

Halkbank Düşük Faizli Konut Kredisi Kampanyası

13189976-728xauto.jpg

Normal şartlar altında Halkbank’ın müşterilerine sunduğu konut kredisi ürününde yüzde 1.20 faiz oranı uyguluyor. Konut kredisi çekerek sıfır daire satın almak isteyenler, Halkbank’ta düşük faiz oranı avantajlarından anında yararlanabiliyor. Öte yandan ikinci el ev alımında ise Halkbank’ın uyguladığı faiz oranı yüzde 1.29 oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortak hareket eden Halkbank, devlet destekli konut kredisi kampanyasında ise yüzde 1.04 oranıyla kredi veriyor.

Bakanlık desteği yüzde 02.5 olurken uygun koşullarda ev sahibi olmak isteyenler 120 ay vadeli konut kredisi çekebilecekler. Düşük faizli konut kredisinin müşteri maliyeti, aylık toplam faiz oranı yüzde 1.37 oluyor. Çevre ve Şehircilik bakanlığı tarafından karşılanan destek oranı ise yüzde 0.33 olarak belirtildi. Bu sayede müşteriler devlet destekli konut kredisi kullanmak istediklerinde yüzde 1.04 faiz oranıyla hayallerindeki eve kavuşabilecek.

Halkbank Konut Kredisi Başvurusu

Türkiye’nin dört bir yanında binlerce şubesi bulunan Halkbank, konut kredisi kampanyasına başvuru sürecini açtı. Uygun koşullarda ev satın almak isteyenler, Halkbank şubelerine veya internet bankacılığı üzerinden konut kredisi başvurusu yapabiliyor. 120 ay vadeli ve düşük faiz oranlı konut kredisi seçenekleri Halkbank’tan sunuluyor.

Bu haber toplam 420 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.