Halkbank Faizsiz Kredi Müjdesiyle Yüzleri Güldürdü! Halkbank Ticari Kredi Şartları

Halkbank Faizsiz Kredi Müjdesiyle Yüzleri Güldürdü! Halkbank Ticari Kredi Şartları

Türkiye’de esnaf ve sanatkarlara verdiği destekle adından sık sık söz ettiren Halkbank yine sevindiren bir haberle gündeme geldi. Halkbank’tan faizsiz kredi ve yüzde 50 indirimli faiz avantajları hakkında detaylı açıklama yapıldı…

Türkiye’nin en fazla bireysel ve ticari müşterisi bulunan kamu bankalarından Halkbank, bugüne kadar esnaf ve sanatkarlara verdiği destekle öne çıkıyor. Müşteri memnuniyetine büyük önem veren bankadan yeni bir faizsiz kredi hamlesi geldi. Halkbank resmi web sitesi üzerinden yapılan duyuruda, 2024 yılı sonuna kadar doğrudan kullandırılacak kredilerde yüzde 50 faiz indirimi uygulanacağı açıklandı.

Geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan, kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkâra ise faizsiz kredi müjdesi Halkbank’tan geldi. Geniş bir müşteri kitlesi bulunan kamu bankasının bu duyurusu, esnafların yüzünü güldürmeye yetti. Ekonomiye ve piyasaya her zaman en büyük desteği veren kamu bankalarından Halkbank’ın faizsiz kredi kampanyası hakkındaki tüm detaylar açıklandı.

Halkbank Yüzde 50 Faiz İndirimli Kredi

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde esnaf ve sanatkârların nakit ihtiyaçlarını karşılamak adına hükümetin bazı planlar hazırladığı ortaya çıktı. Bu kapsamda esnaflara verdiği destekle bilinen kamu bankası Halkbank yine başrolü üstlenecek. Halkbank bünyesinde gerekli koşulları sağlayan esnaf ve sanatkarlara yüzde 50 faiz indirimli kredi desteği sunulacak.

Halkbank’tan yüzde 50 faiz indirimli kredi kampanyasının koşulları ortaya çıktı. Esnaflara sunulacak yüzde 50 faiz indirimli kredi dışında faizsiz kredi çekebilmek için kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet göstermek yeterli oluyor. Hükümet tarafından belirtilen mesleklerde faaliyet gösterilen esnaflar, Halkbank’tan faizsiz kredi kullanma imkanına sahip olacak.

Halkbank Faizsiz Kredi Koşulları

Halkbank aracılığıyla esnafların kredi kullandırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmî Gazete’de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi. Bu kapsamda esnaf kefaletiyle veya kefaletsiz kullandırılacak kredilere, 1 Ocak 2022-31 Aralık 2024 tarihlerinde geçerli yüzde 50 faiz indirimi yapılacak. Bu faiz indirimi, geçmiş yıllarda kullanılan ve bakiyesi 2022, 2023 ve 2024 yıllarına devreden krediler için de geçerli olacak. Kampanya kapsamında geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan, kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösterenlere faizsiz kredi verilecek.

Bu haber toplam 431 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.