Halkbank kur korumalı TL mevduat hesabının detaylarını açıkladı! Ekonomiye tam destek veren mevduat hesabı

Halkbank kur korumalı TL mevduat hesabının detaylarını açıkladı! Ekonomiye tam destek veren mevduat hesabı

Birikimlerini dövizden dönüşümlü kur korumalı TL mevduat hesabında değerlendirmek isteyenlere müjdeli haber geldi. Halkbank kur korumalı TL mevduat hesabıyla ekonomiye tam destek veriyor…

Türkiye’nin en fazla bireysel ve ticari müşterisi bulunan kamu bankalarından Halkbank, resmi web sitesi üzerinden duyuru yaptı. Buna göre 20 Aralık 2021 tarihinde ABD doları, Euro ve İngiliz Sterlini cinsinde Halkbank’ta döviz tevdiatı bulunan müşteriler, kur korumalı TL mevduat hesabına geçiş yapabilecek. Aynı şekilde 28 Aralık 2021 tarihinden itibaren de Halkbank’ta altın hesabı bulunan müşteriler de altınlarını kur koruması sunan TL mevduat hesabında değerlendirebilecek.

Halkbank Döviz’den Dönüşümlü Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı

Halkbank 3 ay, 6 ay ve 1 yıl vadelerle kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı sunuyor. Bu hesabı Halkbank müşterileri yurt içi şubelerinde açabiliyor ve vadeli hesapta minimum faiz oranı olarak TCMB politika faiz oranı uygulanıyor. Dövizden dönüşümlü kur korumalı TL vadeli mevduat hesabına yapılan geçişlerde, hesaptan kısmi çekiş işlemi yapılamıyor.

Halkbank müşterilerine sunulan bu hesap ile ekonomiye tam destek veriliyor. ABD doları, Euro ve İngiliz Sterlini için TCMB tarafından saat 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 ve 15:00’da ilan edilen ve döviz tevdiat hesaplarında bulunan dövizin Türk lirasına çevrildiği saat itibarıyla en son açıklanmış olan döviz alış kuru hesaplamalarda baz alınıyor. Ayrıca vadeli hesap açılış işleminin dövizin bozulduğu gün yapılması gerekirken, her hesap için tek bir işlem referansı geçerli oluyor.

Halkbank Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Birikimlerini döviz kurundan TL mevduat hesabına geçirmek ve aynı zamanda kur korumalı avantajdan yararlanmak isteyenler bu hesap başvurusunu yapabiliyor. Türkiye’nin en çok tercih edilen kamu bankalarından Halkbank’ta kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı açabilmek için en yakın Halkbank şubesine gidilmesi yeterli oluyor. Bu kampanya sayesinde vatandaşlar birikimlerini döviz kurunda yaşanacak hareketlere karşı korumuş olurken, bir yandan da TL vadeli mevduat faizi ile birikimlerine değer katabiliyor.

Bu haber toplam 438 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.