Havacılık Sektöründe Teknoloji Üreten Hitit Bilgisayar Halka Açılıyor!

Havacılık Sektöründe Teknoloji Üreten Hitit Bilgisayar Halka Açılıyor!

Borsa yatırımcılarına yeni bir halka arz haberi daha geldi. Havacılık sektöründe uçtan uca teknoloji hizmeti sağlayan Hitit Bilgisayar Hizmetleri, şubat veya mart ayı içinde halka açılmayı planlıyor…

Tüm dünyada olduğu gibi özellikle son dönemde Türkiye’de de köklü şirketlerin halka arz duyuruları hız kazandı. Borsada halka arz edeceğini duyuran son şirketler arasında Hitit Bilgisayar Hizmetleri de yer aldı. Havacılık sektöründe uçtan uca teknoloji hizmeti sağlayan Hitit Bilgisayar Hizmetleri, halka arz edeceğini duyurdu. Hitit Bilgisayar Hizmetlerinin halka arz süreci şubat veya mart ayı içerisinde gerçekleştirilebilir.

Hitit Bilgisayar Hizmetleri, halk arzdan gelecek kazançları AR-GE yatırımı ve yeni ürün geliştirmede kullanacak. Havacılık sektöründe teknoloji üreten Hitit Bilgisayar Hizmetleri, aynı zamanda halka arzdan elde edilecek geliri farklı bölgelerde açılım planlarında da kullanmayı hedefliyor. Hitit Bilgisayar Hizmetleri Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç, halka arz sürecinde SPK işlemlerinin devam ettiğini kaydetti.

“Yatırımcılarla Büyüme Yolunu Seçtik”

6187032e45d2a066984659e1.jpg

Hitit Bilgisayar halka arz planıyla ilgili açıklamalarda bulunan Karaağaç, “SPK süreci devam ediyor, başvurumuzu geçen yıl yapmıştık. 2022'nin ilk çeyreğinde halka açılmayı planlıyoruz. Halka arz bizim için stratejik bir adım ve yatırımcılarla büyüme yolunu seçtik.” ifadelerini kullandı. Karaağaç ayrıca, Hitit Bilgisayar Hizmetleri’nin halka arzdan elde edeceği gelirin ciddi bir kısmını içeride teknoloji yatırımlarına kullanacaklarını belirtti.

ARGE yatırımı ile yeni ürünler geliştirmeyi planladıklarını söyleyen Satış ve Pazarlama Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç, “Havacılık sektöründe teknoloji hizmeti sürekli gelişen teknolojiler dolayısıyla yeni ürünler geliştirmek zorundasınız. Ayrıca farklı bölgelere açılım, yatırım planlarımız içerisinde yar alıyor.” dedi.

Şubat veya Mart Ayında Halka Açılacak

Havacılık sektörünün ARGE boyutunda önemli şirketleri arasında gösterilen Hitit Bilgisayar Hizmetleri, bu sektörde uçtan uca teknoloji hizmeti sağlıyor. Son dönemde halka arz edeceğini duyuran şirketler arasında borsa yatırımcısını heyecanlandırmayı başaran Hitit Bilgisayar Hizmetleri’nin şubat veya mart ayında halka açılması bekleniyor. Hitit Bilgisayar Hizmetleri şirketinin halka arz tarihi kesinleştiğinde şirketten yeni bir duyuru daha yapılacak.

Bu haber toplam 446 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.