İkramiye ve Maaşlara Yapılacak Zam Belli Oldu!

İkramiye ve Maaşlara Yapılacak Zam Belli Oldu!

İkramiye ve maaşlara yapılacaklar zamlar belli oldu! Yapılacak zamların detaylarına haberimizde yer verdik. İşte merak edilen o detaylar...

Çalışmalar başladığından beri bütün memurlar ek göstergelerle ilgili düzenlemeleri bekliyor. Bu düzenlemeler tamamlandığında her memurun maaşında ve ikramiyesin de önemli ölçüde artışlar olacak. Çalışma bakanlığı yapılan çalışmaların sona ermek üzere olduğunu ve Mayıs ayı sonunda tamamlanacağını açıkladı.

Memurlar ve sigortalı çalışanlar tarafından dört gözle beklenen bu açıklama herkesin yüzünü güldürdü. Çünkü belirtilenlere göre bu çalışma tamamlandığında ve ek gösterge yürürlüğe girdiğinde emekli bir öğretmenin maaşı 1500 lira artabilir.

60cbeaa89321510890123d13.webp

Ek Göstergeler Maaşları Nasıl Etkiliyor?

Ek gösterge düzeyi doğrudan maaş ve ikramiyelerdeki artışı belirliyor. Çalışma bakanlığı ve Memur Sen tarafından sürdürülen görüşmeler ve yapılan çalışmalar sonunda yapılacak olan düzenlemeye göre şimdiye kadar ek göstergesi 2200 olan memurlarınki 3000'e, 3000 olanlarınki ise 3600'e tamamlanacak. Yükselen ek gösterge değerleri ise her memur için çok büyük bir maaş artışı anlamına geliyor. Her maaşın ne kadar artacağı ise çeşitli ölçütlere göre değişiyor. Memurun hangi alanda çalıştığı, hangi kurumda çalıştığı ve hangi yasaya tabi olduğu bu ölçütlerden bazıları. Söylenenlere göre en büyük artış ve değişiklik 3000 ve 3600 arasında gerçekleşecek. Bütün memurların beklediği bu değişiklik Memur Sen ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ortak yürütülüyor.

sahte-para.jpg

Memur Sen'den Açıklama

Memur Sen de konu üzerine bir açıklama yaptı. Bu gösterge artışlarının hangi memurları kapsadığı henüz bilinmiyor. Yani bazı meslek gruplarının artışın dışında kalıp kalmayacağı da kafalarda bir soru işareti oluşturdu. Memur Sen'in açıklaması bu kafa karışıklığının çözüleceği yönünde oldu. Memur Sen çalışmaları bütün memurları kapsayacak şekilde tamamlamaya çalıştıklarını belirtti.

Hemen her grubu farklı bir şekilde etkilese de yapılan zamlar genel olarak maaşlarda çok büyük bir artışı getirecek. Bir emekli öğretmenin maaşının bu değişiklik sonucunda 15000 TL kadar artacağı biliniyor. Çalışma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama bu sebepten herkesi çok heyecanlandırdı. Şimdi bütün memurlar ikramiye ve maaşlarda ne kadar artış yapılacağı konusunun ve bu alanda yapılan çalışmaların tamamlanmasını dört gözle bekliyor. Bakanlığa göre bütün çalışmalar Mayıs ayı sonunda bitecek.

Bu haber toplam 239 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.