İslam Memiş Bombayı Patlattı! Türkiye Kripto Dünyasını Şaşırtacak..

İslam Memiş Bombayı Patlattı! Türkiye Kripto Dünyasını Şaşırtacak..

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, takipçilerini şaşırtarak kripto paralarla ilgili şok bir iddiada bulundu. Memiş, "Türkiye’den tüm dünyayı şaşırtacak sürpriz bir karar gelebilir" diyerek hükümetin kripto para düzenlemesine dikkat çekti…

Türkiye’de daha çok altın yatırımcısının yakından takip ettiği ünlü ekonomist İslam Memiş, kripto para piyasasını ilgilendiren açıklamalarıyla dikkat çekti. Fed’in faiz kararı sonrası kripto para piyasasının çöktüğünü söyleyen İslam Memiş, ülkedeki kripto para düzenlemelerini hatırlattı. Türkiye’den tüm dünyayı şaşırtacak sürpriz bir kararın gelebileceğini iddia eden İslam Memiş, dolar ve kripto piyasasındaki çöküşü önceden bilmesiyle dikkatleri üzerine çekmişti.

Artık şubat ayına odaklanılması gerektiğini söyleyen altın ve piyasa uzmanı, “FED'in Şubat ayı toplantısı kararlarına göre yatırımcılar kripto para piyasasına tekrar geçebilir. O psikolojik direnç seviyesi olan 40 bin dolar seviyesi üstünde ataklar görebiliriz diye tahmin ediyorum”. dedi. Kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran ifadeler kullanan İslam Memiş, ayrıca hükümetin yaptığı kripto para düzenlemesine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Kripto Paralara Vergi Gelecek Mi?

61ea3916ed13441560df46cb.jpg

İslam Memiş, yeni kripto para düzenlemesinde hükümetin vergilendirmeyi ön planda tutacağını belirtti: “Aracı kurumlara yasal düzenleme getirerek bir şeyler yapmaya gayret gösteriyorlar. Bu vergilendirme işlem yapanlar ve diğer yandan da aracı kuruluşlar için olacaktır diye düşünüyorum. Kazancın olduğu yerde her zaman vergilendirme olur. Dolayısıyla burada bir kazanç olduğu için devlet buradan bir şeyler alacaktır.”

Kripto para topluluğunda sık sık sözü geçen yüzde 40 vergilendirme iddiaları hakkında kulaktan dolma bilgilerle yorum yapılmaması gerektiğini söyledi. İslam Memiş, vergilendirme konusunun ilk ağızdan duyulmasının mantıklı olduğunu ifade ederek, “Hükümetin bu yılın ilk yarısına gelmeden kripto para piyasası ile alakalı, metaverse ile alakalı daha doğrusu bu dijital sistemle ilgili yeni ve güzel adımlar atacağını tahmin ediyorum." dedi.

Dünyayı Şaşırtacak Hamle Beklentisi

Kripto para sektörüne dair hükümetin atacağı adımların dünyayı şaşırtacağını kaydeden piyasa uzmanı, “Özellikle tüm atılan bu adımlar ve hazırlıklar kamuoyu ile sık paylaşılmasa bile diğer gelişmiş ülkeleri bence hayrete düşürecek ve bence güzel hamleler olacaktır. Perdenin arkasındaki çalışmaları önemsiyorum. Milli ve yerli bir dijital para çıkma olasılığı olduğunu düşünüyorum. Az önce dediğim gibi yılın 2.çeyreğinde bu kararlar açıklanabilir. Ben yatırımcılar ve ülkenin kariyeri açısından olumlu şeyler yapılacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

haberust.com yatırım tavsiyesinde bulunmaz. Haberust.com kayıplardan sorumlu değildir. Burada yer alan haberlerin kaynağı uzman ekonomistlerin açıklamaları ve yorumlarıdır.

Bu haber toplam 580 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.