İslam Memiş Korkutan Bir Tahmin Yaptı! Kriz Geliyor Dedi!

İslam Memiş Korkutan Bir Tahmin Yaptı! Kriz Geliyor Dedi!

Finans uzmanı Memiş son videosunda altın ve dövizdeki değişimi anlattı. Altın ve para piyasaları uzmanı Memiş, videosunda dolar ve altının değişimini ele aldı.

Finans uzmanı Memiş son videosunda altın ve dövizdeki değişimi anlattı. Altın ve para piyasaları uzmanı Memiş, videosunda dolar ve altının değişimini ele aldı. Memiş "Altın ve gümüş fiyatları ne zaman toparlanacak?" Videosunun başlığında yaptığı açıklamaların yatırım tavsiyesi olmadığını kaydetti.

İslam Memiş'in yayınladığı videoda öne sürülen gerekçeler şöyle: Merkez bankalarının parayı havuzda tutmak için borsa mitingleri, promosyonlar, uzun vadeli yatırımlar, para yönetimi gibi yöntemler kullanmasına benzer bir strateji. İslam Memiş, “Böyle bir şey planlandı. Bekleyelim ve bir sonraki büyük bunalımın yatırımcılar için neler getireceğini görelim. Önümüzdeki aylarda bunu gözlemleyeceğiz. Uluslararası piyasalarda veya kendi para birimlerinde hisse senedi bulundurarak bir politika oluştururlar” dedi.

islam-memis-korkutan-bir-tahmin-yapti-kriz-geliyor-dedi.webp

Mevcut Dolar Durumu

Kapalıçarşı'da dolar TL 18.68 ile 18.71 arasında işlem görüyor. Dolar TL döviz kuru hafif bir geri çekilme gösteriyor. Ekranlarda döviz kuru sabitken Kapalıçarşı'da 18,75'e yükseldi. TCMB faizi 10,50'ye indirdiğinde dolar TL tepki vermedi. Doların başarısıyla alakası yok. Tüketicilerin KKM'yi tercih etmesi veya bankaların yatırımcıları TL'de bekletmeye çalışması nedeniyle bu durumda dolar TL'de bir değişiklik görmüyoruz. Euro-dolar paritesinin toparlanma talebiyle hafta sona erdi. Bu hafta piyasalara şahit oldunuz; fiyatların her gün yükselip düştüğü durgun bir piyasadan ayrılıyoruz. Piyasanın yeni bir hikayeye ihtiyacı var.

Memiş, ekonomik kriz yaşanacağını belirterek, şunları ekledi: "Görenler ve bilenler için bu hafta çok güzel hikayeler vardı elbette. Öyle bir kaos, öyle bir ekonomik kriz olacak ki, bunu görenler, tedbirini önceden alanlar olacak. Sosyal kargaşa ekonomik krizlerden kaynaklanmaktadır. Kredi derecelendirme kuruluşları, doların değerinden dolayı 2023'teki resesyonu %100 olarak fiyatladıklarında bu hafta piyasalara yeni bir rapor yayınladılar. Fed tutanakları yayınlandı. Bu da 2023 öngörüsü nedeniyle işletmelerin bir krizden geçtiği ortaya çıktı. Fiyatlandırma ve navlun oranlarına ilişkin endişeler işletmeleri tedirgin ediyor. Merkez bankalarında faizler yükselmeye devam ediyor. Faiz oranlarının yüksek olduğu yerde neden yatırım yapılır? Bu oran artışları Şubat ayında duracak, ancak işletmeler fiyatları artırmak zorunda oldukları için sıkışıp kaldılar” dedi.

Bu haber toplam 317 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.