İşte Emekli Maaşına Yapılacak Zam Oranı!

İşte Emekli Maaşına Yapılacak Zam Oranı!

Emeklilerin maaşlarına yapılacak olan zam belli oldu. Bu oran emeklilerin yüzlerini güldürecek mi? İşte detaylar...

Uzun zamandan bu yana herkes temmuzda yapılacak olan memur ve emekli zammının ne kadar olacağını merak ediyor. Son olarak Haziran Aylık enflasyon verilerinin açıklanmasından sonra, emekli maaş zammı daha da merak edilmeye başladı ve bu alanda araştırmalar hız kazanmaya başladı. Bu senenin ilk 5 ayında enflasyonun yüzde 35 çıktığı söylendi.

Haziran ayında açıklanan bu rakama göre ve emeklilere yapılacak zam oranının şimdilik en az yüzde 35 olması bekleniyor. Şimdilik bu rakam belirlenirken, temmuz enflasyon rakamının kaç çıkacağı da merak konusu oldu. Temmuz ayı ile birlikte, yapılacak olan zammın yüzde 40’a kadar çıkması bekleniyor. Bu duruma bakıldığında, Temmuz ayında emekli maaşlarına yüzde 40’ lik bir rakam artışı olacağı bekleniyor.

f30d64be33b64d31680f17d77a1311ff-640x640.jpg

Zam Yüzde 40 Olacak Mı?

Milyonlarca memur, memur emeklisi, diğer emekliler, yapılacak olan temmuz zammını beklemeye başladı. İlk olarak yılın beş aylık enflasyon oranı, yüzde 35.64 olarak açıklandı. Bu durumda, haziranda sıfır enflasyon olsa dahi, memur maaşları ve emekli maaşları için, yüzde 35 artış kesin bir hâle geldi. Yapılan birçok araştırma ve tahmin doğrultusunda temmuz enflasyon oranlarının da açıklanmasının ardından, memur ve emekli zamlarına %35 ' lik bir artış geleceği söz konusu oldu.

resized-d3771-4c19ca1cemeklizammemur.jpg

Memur Ve Emekliler Bekliyor!

Bu yılın başından itibaren memur ve emekliler temmuzda yapılacak zam oranlarını beklemeye başladı. Ekonomik olarak sıkıntı yaşayan ve zammı merakla bekleyen vatandaşlar, temmuz da ne kadar zam alacaklarını araştırmaya başladı. Beş aylık enflasyon oranının açıklanmasının ardından yüzde 35 ' lik zam kesinleşti.

Temmuz' da çıkacak olan rakamlar merakla bekleniyor. Yapılan tahminlere göre yüzde 40’ lık bir artış maaşlara yansıyacak. Vatandaş rahat bir nefes almak istediği için, Yapılacak zamları yakından takip etmeye başladı. Her yıl temmuz ayında yapılan zam oranları bu kadar dikkat çekmezken, bu yıl fiyatlarda ki artış sebebi ile herkes gözünü zamlara dikti. Özellikle temmuz ayı memur ve emekli için önemli bir ay ve maaşlarda ciddi bir artış olacağı ön görülüyor.

Bu haber toplam 211 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.