Kamu İşçileri Dikkat! 2022 Yılı İkramiye ve Ek Ödeme Tarihleri Açıklandı

Kamu İşçileri Dikkat! 2022 Yılı İkramiye ve Ek Ödeme Tarihleri Açıklandı

Türkiye’nin dört bir yanında çeşitli projelerde çalışan kamu işçilerini yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. 2022 yılında kamu işçilerine verilecek ikramiye ve ek ödeme tarihleri belli oldu…

Ülkenin emekçi ve üreten insanları arasında yer alan kamu işçilerinin merakla beklediği haber geldi. Türkiye’nin dört bir yanında farklı projelerde çalışan kamu işçilerinin 2022 yılında ikramiye alacakları tarih merak ediliyordu. Milyonlarca kamu işçisi, 2022 yılı maaş açıklamalarının ardından ek ödemelerin ne zaman verileceğini araştırıyordu.

Devlete bağlı şirket, kurum veya belediyelerde işçi statüsünde çalışanlardan oluşan kamu işçileri, 2022 yılı ikramiye ve ek ödeme tarihlerini öğrendi. İşçi statüsünde kamu kuruluşlarında çalışanların ikramiye ve ek ödeme tarihleri açıklandı. Buna göre 2022 yılında kamu işçilerine verilecek ikramiye ve ek ödeme tarihlerinin ilk taksiti ocak ayı içinde gerçekleşecek.

Resmi Gazete’de Yayımlandı

Son dakika gelişmesi olarak Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararında, kamu işçilerinin merak ettiği ikramiye ve ek ödeme tarihleri hakkında şu bilgiler yer aldı: “6772 sayılı kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere 2022 yılında kanunun 1. maddesine göre yapılacak ilave tediyenin birinci yarısının 28 Ocak‘ta diğer yarısının 29 Nisan‘da ödenmesine, söz konusu işçilerden maden işletmelerinin münhasıran yer altı işlerinde çalışanlarına 2022 yılında, yapılacak ilave tediyenin tamamının 23 Aralık 2022‘de ödenmesine karar verilmiştir.”

Kamu İşçilerine Tediye Nedir?

kamu-iscileri-icin-yeni-duzenleme-yolda-4-mujde-14266214-5097-osd.jpg

Kamu işçilerinin uzun zamandır beklediği ikramiye ve ek ödeme tarihleri hakkında güncel bir açıklama geldi. Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra devlete bağlı şirketlerde işçi statüsünde çalışan vatandaşlar, ek ödeme ve ikramiyelerinin ilk taksitini 28 Ocak 2022 tarihinde hesaplarında görecek. Konuyla ilgili Resmi Gazete’de bildiri yayınlanırken vatandaşların merak ettiği sorular yanıt bulmuş oldu.

Kamu işçilerini yakından ilgilendiren tediye, ek ödeme veya ikramiye anlamına gelir. Devlete bağlı şirket ve kurumlarda ya da belediyelerde işçi statüsünde çalışanlar her yılın belirli dönemlerinde tediye alır. Kamu işçilerinin alacağı ek ödeme veya ikramiye olarak adlandırılan tediye hakkında Resmi Gazete’de karar yayımlandı.

Bu haber toplam 600 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.