Kamu Lojman Satışında Ocak Ayı Fırsatı! Ankara Ve İzmir'de 150 Bin TL Ev İlanları

Kamu Lojman Satışında Ocak Ayı Fırsatı! Ankara Ve İzmir'de 150 Bin TL Ev İlanları

Hızla yükselen emlak fiyatları sebebiyle ev sahibi olmak isteyenler kara kara düşünüyor. Bütçelerine uyun fiyatlarla ev arayanlara müjdeli haber geldi. Ocak 2022 kamu lojman satış ilanları açıklandı…

Gayrimenkul sektöründe konut fiyatlarının hızla artması, vatandaşların ev sahibi olma hayallerini de suya düşürdü. Giderek artan ev fiyatları sebebiyle hayallerindeki eve ulaşmak isteyenlerin sayısı her geçen gün azalıyor. Artan konut fiyatlarına rağmen, bütçesine uygun koşullarda ev sahibi olmak isteyenler ise kamu lojman satış ilanlarını tercih ediyor.

Konut fiyatları hızla artarken ucuza ev sahibi olmak isteyenlere bekledikleri fırsat geldi. Ankara ve İzmir’de kamu lojman satış ilanları yayımlandı. İlk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilan edilen birinci 100 günlük eylem planı içinde, kullanılmayan lojmanların satış yöntemi ile elden çıkarılacağı duyurulmuştu. Lojman satışlarından devletin kasasına ek gelir girmesi amaçlanıyor.

Ankara’da Satılık Devlet Lojmanları Listesi

Ucuz fiyatlarla kamu lojmanlarında kendi evinde oturmak isteyenlere Ocak ayı için kaçırılmayacak fırsat geldi. Kamu lojmanlarında ev sahibi olmak isteyen kişiler için ekspertiz süreci tamamlanan kamu konutlarının satış ilanları açıklandı. Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Hisar Emlak Müdürlüğü tarafından inşa edilen 92 adet lojman için ihale yayımlandı.

Ankara’da uygun fiyatlarla ev sahibi olmak isteyenler müdürlük tarafından yayımlanan bu ilanı takip edebiliyor. Yayımlanan ilanda başkentin Yenimahalle Macun, Bahçelievler ve Kültür, Yenimahalle Esentepe, Çankaya Ayrancı gibi semtlerinde 92 adet konut uygun fiyatlarla satışa çıkarıldı. Müdürlük tarafından yayımlanan ilanda en düşük konut için 200 bin TL satış bedeli belirlendiği görüldü.

İzmir’de Satılık Devlet Lojmanları Listesi

İzmir’de ev sahibi olmak isteyenler de devlet lojmanlarını uygun fiyatlarla satın alabiliyor. İzmir’in Güzelbahçe Yalı Mahallesinde en düşük kamu lojman fiyatı 1 milyon 500 bin TL olarak belirlendi. Kamu lojmanları ihale ile satılacak. Vatandaşlar kamu lojmanı satın almak istediğinde satış bedelinin en az dörtte birini peşin, kalanını en fazla iki yılda ve taksitlerle faiz işlenerek ödeme imkanına sahip olabilecek.

Bu haber toplam 499 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.