Kocaer Çelik Halka Arz Oluyor!

Kocaer Çelik Halka Arz Oluyor!

Çelik üretimi ile bilinen Kocaer Çelik, İzmir de düzenlediği basın toplantısı ile belirli açıklamalarda bulundu. Kocaer Çelik yönetim kurulu başkanı Hakan Kocaer, yaptıkları ciro miktarını açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre son 12 ayda 533 milyon dolar ciro yapıldığı açıklandı. Bu miktarın 393 milyon dolarının ihracat olduğu belirtildi.

İzmir de Kocaer Çelik, Aliağa için farklı sektörlerde kullanılan çelik ürünlerini üretiyor. Basın toplantısında ise grubun yeni hedefleri ve planları ile ilgili detaylı açıklamalar yapıldı. Hakan Kocaer, yaptığı açıklamada sermaye piyasası kuruluna başvuru yaptıklarını açıkladı. Özellikle son 12 ayda yaptıkları ciroyu açıkladı.

kapak-061812.jpg

Yapılan satışların yüzde 93’ u döviz cinsinden gerçekleşti. Ayrıca ihracata odaklı şekilde üretim yaptıkları da açıklandı. Kocaer bu konuda iç pazarda olmadıklarına değindi. Bunun nedenini ise maliyet durumu ile açıkladı. Ayrıca Kocaer, maliyet artışlarını da değerlendirdi. İhracatçı olduklarını belirten Kocaer, iç pazarda çalışan firmalar kadar etkilenmediklerini ifade etti. Ayrıca yaptığı açıklamada döviz artışı ve alım gücünün azaldığını da belirtti.

Kar Listesinin 500 Olması

Dünyada üretilen 1,8 milyar tonluk çeliğin, bir milyarının Çin’ in ürettiği ifade edildi. Bu üretim çok yüksek olduğu için de buna ulaşmanın mümkün olmadığı da belirtildi. Buna göre de katma değerli üretimin yapılmasının gerektiğine dair açıklamalar yapıldı.

Kocaer Çelik, üretim konusunda en başarılı firmalar arasında yer alıyor. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada da başarılı bir liste içerisinde yer alıyor. Ayrıca hem alım hem de satış konusunda da oldukça başarılı bir çelik üretimi sağlanıyor.

kocaer-celikdort-odule-layik-gorulerek-ege-bolgesinin-demir-celik-ihracat-sampiyonu-oldu-2365.jpg

Sermaye Piyasası Kurulundan Haber Bekliyor!

Şimdilerde Kocaer Çelik, yapacağı yeni yatırımlar için sermaye piyasası kurulundan haber bekliyor. Gelecek cevap neticesinde, yeni yapılacak yatırımlar için hazırlıklar sürüyor. Ayrıca yeni sürdürülebilir enerji için de ciddi bir yatırım yapılması planlanıyor. Hem rüzgâr hem de güneş enerjisi için bu alanda yatırımlar yapıldı. Kocaer Çelik, yaptığı basın toplantısında aynı zamanda piyasanın durumu ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Bu doğrultuda yeni hedefleri için gerekli tüm açıklamalar yapıldı. Başarılı yatırım çalışmaları için gerekli mercilerden cevap bekleniyor.

Bu haber toplam 472 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.