Konut Kredisi Kampanyalarında Yarış Başladı! Bankalardan Konut Kredisi Çekmek İsteyenlere Fırsat

Konut Kredisi Kampanyalarında Yarış Başladı! Bankalardan Konut Kredisi Çekmek İsteyenlere Fırsat

Konut fiyatlarının son dönemde hızla yükselmesi ile birlikte, ev sahibi olmak isteyenler bankaların konut kredisi kampanyalarına büyük ilgi gösteriyor. Ev satın almak isteyenlere uygun faizlerle konut kredisi kampanyaları başladı…

Yüksek enflasyon sebebi ile konut fiyatları da hızla arttı ve ev sahibi olmak isteyenler kara kara düşünmeye başladı. Bu süreçte hayallerindeki eve sahip olmak isteyenlerin bir numaralı adresi bankaların konut kredisi kampanyaları oldu. Türkiye’deki bankalar, kredi faizlerini artırma konusunda adeta bir yarış yaşıyor.

Merkez Bankası’nın politika faizinde indirime gitmesine rağmen bankalardan indirim konusunda bir adım gelmedi. Bankalar, konut kredisi kampanyalarında faiz oranını indirmek yerine daha dar yükselterek kredi kullanım taleplerini de düşürmeye devam ediyor. Son dönemde konut kredisi çekmek için bankaları tercih eden vatandaşlar yüksek kredi faizleri ile karşılaşıyor.

Halkbank’ta Konut Kredisi Faizi Ne Kadar?

Türkiye’nin en çok tercih edilen kamu bankalarından Halkbank, konut kredisi kampanyasında vatandaşları memnun edecek faiz oranlarını koruyor. Aylık yüzde 1.20 faiz oranıyla konut kredisi veren Halkbank, 120 ay vade seçeneği sunuyor. Bu koşullar altında 100 bin TL konut kredisi çekenler her ay 1.577 TL kredi geri ödemesi yaparak 10 yılda kredi borçlarını kapatıyor. Halkbank konut kredisinde 100 bin TL kredinin toplam geri ödemesi 191.031 TL oluyor.

Akbank’ta Konut Kredisi Faizi Ne Kadar?

5f97cde1554282175ce8f7f3.jpg

Bankacılık sektöründe geniş bir müşteri kitlesi bulunan özel bankalardan Akbank, konut kredisi kampanyasını resmi web sitesi üzerinden duyurdu. Ocak ayında Akbank’tan konut kredisi çekmek isteyen vatandaşlar yüzde 2.19 gibi yüksek bir faiz oranıyla karşılaşıyor. Akbank 120 ay vadeli 100 bin TL konut kredisi çekmek isteyenler bankaya her ay 2.366 TL taksit öderken toplamda 285.670 TL’ye mal ediyor.

İş Bankası Konut Kredisi Faizi Ne Kadar?

Özel bankalar arasında İş Bankası biraz daha düşük orandaki konut kredisi faizleriyle vatandaşlara hizmet veriyor. İş Bankası konut kredisi kampanyasında aylık yüzde 1.95 oranında faiz uygulanıyor. 120 ay vade seçeneği ile İş Bankası’ndan 100 bin lira konut kredisi çekenler, aylık 2.163 TL taksitlerle 10 yıl ödemenin sonunda toplamda 262.369 TL ödeyerek kredi borçlarını kapatabiliyor.

Bu haber toplam 347 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.