KOSGEB Desteklerinin Kapsamı Genişletildi

KOSGEB Desteklerinin Kapsamı Genişletildi

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’ndan (KOSGEB) sevindiren haber geldi. KOSGEB tarihinde ilk kez spor faaliyetlerine de destek vereceğini açıkladı. Spor ve...

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’ndan (KOSGEB) sevindiren haber geldi. KOSGEB tarihinde ilk kez spor faaliyetlerine de destek vereceğini açıkladı. Spor ve eğlence alanı adı altında toplanana yeni faaliyetlerin kapsamı ise oldukça geniş tutuldu. Resmi Gazete’de yayınlanan yeni destek alanı kapsamında spor ve eğlence kursları, spor tesislerinin işletilmesi, forma tutma ve vücut geliştirme salonlarının çalıştırılması, kendi hesabına çalışan sporcuların desteklenmesi gibi birçok spor ve eğlence hizmeti artık KOSGEB’den destek alabilecek.

Gençlik ve Spor Bakanı KOSGEB Desteklerinin Sporun Gelişmesi İçin Önemli Olduğunu Açıkladı

Spor ve eğlence faaliyetlerinin KOSGEB destekleri kapsamına alınması ile ilgili olarak Spor ve Gençlik Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu açıklama yaptı. Bakan Kasapoğlu spor faaliyetlerinin KOSGEB bünyesine dahil edilmesini önemine vurgu yaptığı konuşmasında yeni karardan memnun olduklarını açıkladı. KOSGEB desteklerinin sportif alanlarda faaliyet göstermek isteyen girişimciler açısından çok önemli bir noktada durduğunun altını çizen Bakan Kasapoğlu, bu karar ile spor alanında büyük gelişme sağlanacağını belirtti. Bakan KOSGEB desteği ile sporun tabana yayılmasının sağlanacağını ve yeni sporcuların gelişmesine katkı sunulacağını açıkladı.

KOSGEB Spor ve Eğlence Faaliyetlerinin Kapsamı Belli Oldu

KOSGEB tarafından spor ve eğlence eğitim kursları olarak tanımlanan yeni alanında kapsamında ise yoga eğitimi, binicilik eğitimi, yüzme eğitimi, dövüş sporları eğitimi, konaklamalı ve konaklamasız spor kamplarında eğitim sağlanması, jimnastik eğitimi, spor tesisleri arasında karşılaşmaların düzenlenmesi, spor tesislerinin işletilmesi gibi birçok farklı hizmet yer alacak. Sportif alanda faaliyet göstermek isteyen girişimcilerin yüzünü güldüren bu yeni destek kapsamında 65 bin liraya kadar destek sağlanması öngörülüyor. Sportif alanda bireysel olarak hizmet veren eğitmenlerin ya da çeşitli spor işletmelerinin faydalanabileceği bu destek KOSGEB tarihinde bir ilk oldu. Yeni destek spor girişimcilerine yeni fırsatlar sunacak.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.