Kredi Veya Kredi Borcu Olanlar Dikkat! Bu Haber Sizi İlgilendiriyor

Kredi Veya Kredi Borcu Olanlar Dikkat! Bu Haber Sizi İlgilendiriyor

Kredi ve kredi kartı borcu olanlar konusunda Posta Gazetesi yazarı Özlem Denizmen bu konuda tavsiyelerde bulundu. Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Günümüzde birçok kredi çekilebiliyor. Bu krediler zamanında ödenebildiği gibi aksamalar da olabiliyor. Ayrıca kredi kartı kullanımı da günümüzde oldukça yaygındır. Kredi kartı ile yapılan harcamalarda en az asgari tutarın ödenmesi gerekir. Ödenmediği zaman yasal faiz kapsam içerisine girer.

Babam Kızar Mı?

Soru: Özlem Abla anne ve babamı konuşurken duydum. Bankalara belirli bir miktarda borçları var. Kendi biriktirdiğim belirli bir oran var. Onu aileme versem ailem sevinir mi?

Cevap: Yaptığın hareket çok ince. Ancak sen ailene o tutarı verme. Kendi ihtiyaçların için sakla. Ayrıca ek gelir elde etmek istersen de internetin gücünü kullanabilirsin. Bu sayede bir fayda sağlamak istersen ilk adımı atabilirsin.

6187060a45d2a06698468ac8.webp

Altını Kuyumcudan Mı Yoksa İnternetten Mi Almak Mı Karlı

Soru: Altını kuyumcudan mı almak daha karlı olur yoksa internet bankacılığından mı? Bu konuda herkes farklı bir şey söylüyor.

Cevap: Altını kuyumcudan aldığınızda fiziki olarak bir yerde saklamanız gerekiyor. Bu da hırsızlık ve benzeri durumlara korumasız olmanıza neden olacaktır. Bunun yerine internetten almanız daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca hızlı alma ve bozdurma gibi hizmetlerden de yararlanabilirsiniz. Bunun için sadece küçük bir verdi ödemeniz yeterli olacaktır. Altını evde saklamak istemezseniz banka kasası kiralayabilirsiniz. Bunun için de yıllık kiralama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

14279430-700x400.webp

3+1 Evim Var! Satmalı mıyım?

Soru: 3+1 evim var. Oldukça büyük. Bunu satıp daha küçük bir ev almam daha karlı olur mu?

Cevap: Ev fiyatları gün geçtikçe artıyor. Bu evinizi satmak istediğinizde belirli bir oran elde edeceksiniz. Bu oranla daha küçük bir evi tam tutarlar mı alacaksınız yada size para kalacak mı? Bunun analizini iyi yapmanız gerekir. Eğer size para kalacaksa değerlendirebilirsiniz. Bu sayede daha karlı bir verim elde edebilirsiniz. Bu dönemde evinizi satmak yerine biraz daha beklemeniz yararınıza olacaktır.

Bu haber toplam 261 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.