Kurban Bayramı İkramiyesi Bekleyen Emeklilere Müjde!

Kurban Bayramı İkramiyesi Bekleyen Emeklilere Müjde!

Bayramdan önce yatırılan ikramiyeler pek çok emekli vatandaşı kısa bir süreliğine de olsa rahatlatıyor. Bu yılın ilk bayram ikramiyesi Ramazan Bayramı öncesi 1100 lira olarak emeklilerin hesaplarına yatmıştı.

Emekliler şimdi de Kurban Bayramı ikramiyesi haberini sabırsızlıkla beklemeye başladı. Peki Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Kurban Bayramı Ne Zaman?

2022 yılının Kurban Bayramı 8 Temmuz tarihinde başlıyor. Bu durumda emeklilerin bayram ikramiyelerinin de Temmuz ayının ilk haftası yatması bekleniyor. Ancak henüz kesin bir açıklama yapılmadı. Bu da demek oluyor ki belki ödeme Temmuz öncesine de çekilebilir. Daha önceki yıllarda olduğu gibi eğer ikramiyelerin daha önce yatırılmasına karar verilirse ikramiyeler Haziran sonunda emeklilerin hesabına geçebilecek. İkramiyeler bayram öncesi alışveriş ve kurbanlık alımında kullanılabilir. Emekli vatandaşların bundan yararlanabilmesi için de Haziran ayı bitmeden emekli ikramiyeleri hesaplarına yatabilir.

2902677-810x458.jpg

Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Kadar Yatacak?

İkramiyenin ne zaman yatacağı kadar kaç lira yatacağı da merak edilebilir. Ancak bu rakam daha önce belirlendiği için çoğu emeklinin bildiği bir rakam da olabilir. Bu yılın toplam bayram ikramiyeleri emekliler için 2200 lira olarak hesaplanmıştı. Bu para da iki dini bayram öncesi iki ayrı taksitle yatacaktı. Emekliler ilk taksilerini Ramazan Bayramı öncesi aldı. Şimdi de ikinci taksit için bekliyorlar. Yani ikramiye olarak bir kez daha 1100 lira alacaklar. Böylece de bu senenin toplam ikramiye tutarı olan 2200 lira tamamlanmış olacak.

s-243a663ab28d07acc71bbf9169081437658c2d1a.webp

İkramiye Haberi Sevindirdi

Dünyadaki ve ülkemizdeki genel ekonomik kriz nedeniyle bütün çalışanlar ve sigortalılar için promosyon ve ikramiye haberleri çok önemli hale geldi. Bütün çalışanlar bu haberleri dört gözle bekliyor. Emekliler içinde bu haberlerin büyük bir önemi var. Şimdi bütün emekliler Kurban Bayramı ikramiyesinin ne zaman yatacağı haberini bekliyor. Bu haber Haziran sonu ya da Temmuz başı olarak gelecek. Temenniler Haziran sonu yatması üzerine. Ancak en geç Temmuz ayının ilk günlerinde ya da ilk haftasında yatması gibi bir olasılık da söz konusu.

Bu haber toplam 291 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.