Maaşa Ek 2684 TL Ödeme Yapılacak! Fark Ödemesi İçin Başvuru Yapanlar Ek Ödeme Alacak!

Maaşa Ek 2684 TL Ödeme Yapılacak! Fark Ödemesi İçin Başvuru Yapanlar Ek Ödeme Alacak!

Türkiye’de bu yıl ilk kez yapılacak olan uzman ve başöğretmenlik eğitim programları için başvuru süresi sona eriyor. Bu kapsamda da maaşlara ek 2684 TL ödeme yapılacağı duyuruldu. İşte merak konusu olan detaylar...

Yapılacak olan yeni düzenleme kapsamında uzman öğretmenler 1342 TL, başöğretmenlerin maaşındaysa 2684 TL artış olacak.

Yapılan açıklamada uzman ve başöğretmenlerin maaşında yapılacak olan söz konusu artış için başvuruların sona ereceği belirtildi. Bu açıklama kapsamında yeni düzenleme ile hemen başvuru yapan kişilerin maaşında önemli oranda bir artış meydana geleceği belirtildi. Başvuruların biteceği tarih ise oldukça fazla merak ediliyor. İşte ek ödemeye ve başvuruların son tarihine dair detaylar…

61e257faed13441560def42d.jpg

Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Uzman ve başöğretmenlik eğitim programı için açılan başvuru süreci 1 Haziran tarihinde başlamıştı. Bu programlara başvuru için son tarih ise 10 Haziran olarak belirlendi. Başvuru yapmak isteyen kişiler, MEBBİS üzerinden başvurularını gerçekleştirebilir.

61583ae645d2a061ccf5b462.webp

İşte Başvuru Şartları

Başvuru yapmak isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken şartlar belirlendi. Bu kapsamda Uzman öğretmenlik eğitim programı için yazılı sınava başvuru için kişinin başvuru tarihinin son günü olarak belirlenen 03 Ekim 2022 itibari ile en az on yıl hizmeti olan bir öğretmen olması gerekir. Başöğretmenlik eğitim programı için yazılı sınava başvuru yapacak olan kişilerin ise yine sınav başvurusu için son gün olan 03 Ekim 2022 itibari ile uzman öğretmenlikte en az 10 yıllık hizmeti olması gerekir.

Uzman öğretmen ve başöğretmen unvanı için başvuru yapacak olan kişilerin öğretmenlik veya uzman öğretmenlik süreleri hesaplanırken adaylık dahil öğretmen ve uzman öğretmen unvanı ile geçirdikleri hizmet süresi ele alınır.

Uzman öğretmenlik sınavına başvuru yapmak isteyen kişilerin 26 Eylül ila 3 Ekim tarihleri arasında başvuru yapması mümkündür. Öğretmenlik kariyer basamakları sınavı ise 81 ilde 19 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihin ise 22 Aralık 2022 olarak duyuruldu. Belirtilen tarihler arasında başvuruları yapan kişiler sınava girme hakkına sahip olacak. Kişilerin şartları sağlaması halinde sınava başvuru yapma hakkı olacak.

Bu haber toplam 151 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.