Memur Maaş Zamları ve Emekli İkramiyelerindeki Artış Belli oldu! Yeni Maaşlar Netleşti

Memur Maaş Zamları ve Emekli İkramiyelerindeki Artış Belli oldu! Yeni Maaşlar Netleşti

Milyonların beklediği memur ve emekli maaş zamları netleşti. Tek tek açıklanan maaşlarda oranlar belirlendi.

Kamu görevlileri ya da emekliler için belirlenen zamların her biri enflasyon doğrultusunda belirlenir. Son 6 da 4 aya kapsayan enflasyon oranları değerlendirilerek zamlarda yine Bu doğrultuda yapılır. Özellikle merkez bankası’nın anket sunumuna göre enflasyon beklentileri de netleşti. Buna göre %40.50 ve %41 oranlarında enflasyon beklentisi oranı söylendi.

Son 4 aylık enflasyon bazı alındığında %31,71 olarak netleşti. Böylelikle maaşlarında yine bu oranda zamlanacağı belirlenmiş oldu. Yazın temmuz ayında netleşecek olan memur ve emekli maaş ve ikramiyelerindeki değişiklik sıklıkla gündemde.

6290b52b136acf48a956b944.jpg

Maaş Zammı Netleşen Unvanlar ve Oranları

Avukatlar halihazırda 10.934 TL dir. Yüzde 31 zam oranı düşünüldüğünde 14.346 TL olarak hesaplandı.

Taban maaşları düşünüldüğünde ise %31,71 oranında belirlenen enflasyon doğrultusunda zam oranı da %31,21 oranında belirlendi.

Tüm zamanlarda pek çok maaş artışı değişikliği olması bekleniyor. Temmuzda açıklanacak olan bu gelişmelerle beraber görüşmeler halen devam ediyor. Aynı zamanda temmuzdan önce enflasyon oranlarının 6 aylık baza dikkate alınarak Bu doğrultuda bir zam gelecek. Emekli maaşları ikramiyeleri ve kamu görevlileri için zam oranı netlik kazanacak. Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelen açıklama doğrultusunda asgari ücret için ek zam gelip gelmeyeceği de gündeme geldi. Temmuz ayında bu durumların her biri netlik kazanarak açıklama yapılacak. .

Son zamanlarda hem ülkemizde hem tüm dünyada yaşanan enflasyon ve piyasanın durumuna bağlı olarak ikinci bir zammın yapılması için herkes heyecanlı bir bekleyiş içerisinde. Özellikle dalgalanan enflasyon durumundan dolayı enflasyonların oranı baz alınarak zamlar da Bu doğrultuda belirlenecek. Memurların ve emeklilerin heyecanla beklediği bu zamlar öngörülen orana göre belirlendi. Fakat temmuz ayından sonra netlik kazanarak açıklanıp memur ve emekli maaşları ve ikramiyeleri netlik kazanacak.

6290b526136acf48a956b942.jpg​​​​​​​

Emekliler ve memurlar için enflasyon oranı hesaplandıktan sonra bu durum zamlara yansıyacak. Temmuz ayından sonra direkt olarak hem emekli hem de kamu görevlilerinin maaşlarını yapılan zam oranı yansıtılacak. Son dakika gündemlerinde sıklıkla temmuz ayında gelecek olan zamlar bekleniyor. Bu doğrultuda çalışmalar devam ederken bir yandan enflasyon oranı son 4 aylık baz alındığında hesaplanmış durumda. Bu enflasyona bağlı olarak, zam oranları da belirlendi. Öngörülen bu enflasyon oranları doğrultusunda zamların da yine Bu doğrultuda yapılması bekleniyor.

Bu haber toplam 296 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.