Memur ve emekli Meclisten çıkacak kararı dört gözle bekliyor!

Memur ve emekli Meclisten çıkacak kararı dört gözle bekliyor!

Türkiye’de milyonlarca memur ve emeklinin gözü kulağı Meclis’ten gelecek habere odaklandı. Memur ve emekliler için maaş zammını içeren kanun teklifi Türkiye Büyük millet Meclisi gündemine geldi…

TBMM Genel Kurulu'nda milyonlarca memur ve emekliyi yakından ilgilendiren bir görüşme yapılıyor. Memur ve emeklilerin maaş zamlarını içeren kanun teklifi, Meclis gündemine taşındı. Bu kanun teklifinin yasalaşması için çalışmalar devam ederken milyonlarca memur ve emekli de Meclis’ten çıkacak kararı dört gözle bekliyor. Vatandaşlar, memur ve emekli maaşlarına ek zam yapılması için umutlu bekleyişini sürdürüyor.

Memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifini yasal hale getirmek için Meclis’teki çalışmalar devam ediyor. TBMM Genel Kurulu, milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren ek zam teklifini de içeren kanun teklifini görüşüyor. 18 maddelik bu kanun teklifinin yasalaşarak geçmesi bekleniyor. TBMM Genel Kurulu'nda Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmeleri başladı.

BES’te Devlet Katkısı Artacak

61d2b0dd2403c0786e02f4c0.jpg

Meclis’te görüşülen ve 18 maddeden oluşan kanun teklifi hakkında edinilen bilgilere göre en düşük emekli maaşı 2 bin 500 TL olacak. Memurlara yüzde 2.5 zam yapılacak ve toplam zam da enflasyon farkıyla birlikte yüzde 30.95 olacak. Milyonlarca memur ve emeklinin dört gözle beklediği karar, Meclis Genel Kurulu’nda yapılan görüşmelerden sonra yasa teklifinin onaylanmasıyla verilecek. Ayrıca döviz TL mevduat hesaplarında da düzenlemeye gidildi. BES'te devlet katkısı 5 puan artırılarak yüzde 30'a yükseltilecek. Katılımcılar devlet katkısı hariç birikim tutarının yüzde 50'si kadar ödeme yapılabilecek.

Milyonlarca Vatandaş Dört Gözle Bekliyor

Türkiye’de milyonlarca memur ve emekliyi yakından ilgilendiren 18 maddelik bir kanun teklifinde önemli maddeler bulunuyor. Yeni kanun teklifinin yasalaşması beklenirken, memur ve emekliler ek zam isteklerine karşılık bulabilecek. Memurlar yüzde 2.5 ek zam yapılması için TBMM Genel Kurulu’ndan çıkacak karar dört gözle bekleniyor. Ayrıca Meclis’ten çıkacak bu karar ile birlikte 2022 yılında en düşük emekli maaşı 2 bin 500 TL olacak.

Bu haber toplam 487 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.