Motorine bir zam daha gelecek! Fiyatlar 25 TL’yi aşacak

Motorine bir zam daha gelecek! Fiyatlar 25 TL’yi aşacak

Yetkililer duyurdu: motorine bir zam daha geliyor! Fiyatlar 25 TL'yi aşacak. Benzinde yapılan indirim motorine mi yansıtılıyor?

Brent petrol ve döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar sebebi ile akaryakıt fiyatları bir yukarı bir aşağı yönde hareket etmeye devam ediyor. Dün gelen zamdan sonra motorine bu gece yarısı da 1 TL 20 kuruşluk zam geleceği konuşulanlar arasında. Fiyat değişikliğinin hemen ardından motorin litresi 25 TL’ye aşacak.

Ukrayna Rusya Savaşı sebebi ile petrol piyasasında yaşanan dalgalanmalar akaryakıt fiyatlarında da sürekli bir şekilde değişkenlik göstermeye devam ediyor. Dün benzine 0,83 TL İndirim motorine ise 0,79 TL zam gelmişti. Lakin bu gece yarısı akaryakıta bir zam daha geleceği dile getirildi.

Motorine gelen zam dur durak bilmiyor!

Sektör kaynaklarından alınmış olan bilgiler ışığında motorinin litresinde 1,70 TL daha artış yaşanacak. Bu gece gelecek zam ile birlikte gece yarısından itibaren zamlı fiyatlar pompaya yansıyacak.

motorine-bir-zam-daha-gelecek-fiyatlar-25-tlyi-asacak.webp

Fiyat kaç TL olacak?

Gelen zaman ardından motorin litresi İstanbul ilinde 25,07 TL’ye, Ankara’da 25,19 TL’ye, İzmir’de ise 25,20 TL’ye çıkacak.

Akaryakıt fiyatlarında hesaplamalar nasıl yapılıyor?

Akaryakıt fiyatları ülkemizin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş olan ürün fiyatlarının ortalaması ile birlikte dolar kurundaki değişiklikler baza alınarak rafineriler tarafından detaylı bir şekilde hesaplanıyor. Bu hesaplamamaların sonucunda ise dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatta serbesti ve rekabet sebebi ile kendileri ve şirketlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS fiyat değişimlerine artık duyurmama kararı vermişti!

EPDK'nın fiyatlarda yaşanan değişimi detaylı bir şekilde açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının hemen ardından, sendika dava süreçleri son bulana kadar akaryakıtta yaşanan fiyat değişimlerini vatandaşlar ile paylaşmayacağını dile getirmişti.

Bu haber toplam 200 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.