Otomobil Pazarında Alım-Satım Durdu! Yüksek Fiyatlar Ticareti Bitirdi

Otomobil Pazarında Alım-Satım Durdu! Yüksek Fiyatlar Ticareti Bitirdi

Son dönemde yüksek enflasyon ile birlikte akaryakıt fiyatlarına zam üstüne zam gelmesi otomobil piyasasını fena vurdu. Yurdun dört bir yanındaki oto pazarlarında yaprak kımıldamazken, eli boş dönen vatandaşlar artan fiyatlara isyan etti…

Yurdun dört bir yanında oto pazarlarındaki hareketliliğin durma noktasına gelmesi vatandaşları kara kara düşündürüyor. Denizli’de her hafta pazar günü kurulan otomobil pazarında eski günlerden eser kalmadı. Yüksek fiyatlar sebebiyle satışların geçen seneye oranla bir hayli düştüğü belirtildi. Oto pazarında pek çok yerin boş kalması da dikkatlerden kaçmadı.

Sabah saatlerinde Denizli oto pazarına gelip araç alıp satmak isteyen vatandaşlar, umduğu fiyatlarla karşılaşamayınca eli boş dönüyor. Araç satıcıları, araçların fiyatlarında sürekli iniş çıkış yaşandığı için piyasada bir belirsizlik yaşandığını söyledi. Alıcıların araç fiyatlarını düşmesini beklediği için satışların durma noktasına geldiği belirtildi. Tek tük otomobilin satıldığı Denizli oto pazarında bahar aylarıyla b birlikte satışların yeniden hareketlenmesi bekleniyor.

Otomobil Fiyatları El Yakıyor

2518727-810x458-1-1.jpg

Yükselen otomobil fiyatları yüzünden oto pazarına gelip eli boş dönen vatandaşların sayısı artarken piyasada adeta yaprak kımıldamaz oldu. Araç almak için otomobil pazarına gelen ve alamadan geri dönen Kadircan Polat, yüksek fiyatlardan şikayet ederken, “Sabah erken saatlerde geldik. Fiyatlar çok yüksek ve umduğumuz gibi çıkmadı. Talepte yok yani, araçları kimse alıp satamıyor. Geçen sene oranla piyasa durgun. Niye böyle olduğunu bizde anlamıyoruz. Bu pazaryeri çok doluydu ama şuanda yarısından fazlası boş.” ifadelerini kullandı.

Oto Alım Satımı Durmuş Durumda

Denizli’de her hafta pazar günü kurulan otomobil pazarında eski günleri mumla arayan alıcı ve satıcılar dikkat çeken açıklamalar yaptı. Pazarda uzun bir süredir otomobilini satmak isteyen Mehmet Gökçe isimli vatandaş, insanların sadece fiyat sorup gittiğini söyledi. “Pazar gördüğünüz gibi durgun. Herhangi bir alım satım yok. Fiyatlar yüksek satalım diye geldik ama satış olmuyor. Vatandaş sadece sormaya geliyor.” diyen vatandaş, uzun bir süredir oto pazarında alım satım olmadığını vurguladı. Vatandaşlar bahar aylarının gelmesiyle birlikte oto piyasasında satışların hız kazanmasını bekliyor.

Bu haber toplam 512 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.