Panelsan Ne Zaman Halka Arz Oluyor? Şubat Ayının Sürpriz Halka Arz Olacak Şirketleri

Panelsan Ne Zaman Halka Arz Oluyor? Şubat Ayının Sürpriz Halka Arz Olacak Şirketleri

Borsa İstanbul’da halka arz işlemleri yatırımcılar tarafından büyük ilgi görmeye devam ediyor. Son olarak Panelsan halka arz tarihi ve detayları açıklandı. Şubat ayında halka arz olacak şirketler yakından takip ediliyor…

Geçtiğimiz yılın özellikle son çeyreğinde Borsa İstanbul’da büyük bir halk arz açılımı gerçekleşti. Global borsalarda da pek çok şirket pandemi sonrasında halka arz ederek yatırımcılardan fon toplamaya başlamıştı. Borsa İstanbul’da da halka arz rüzgarı hızla eserken, yatırımcılar uzun süredir borsada halka arz olacak şirketleri araştırmayı sürdürüyor.

Yeni yatırım fırsatları ile kazançlarına kazanç katmak isteyen yatırımcıların son dönemde en çok dikkatini çeken şirketler arasında Panelsan yer aldı. 2022 yılında halka arz olmak için yetkili kurumlardan onay alan Panelsan şirketi, yakın zamanda halka arz duyurusu yapmıştı. Yerli yatırımcıların merakla beklediği Panelsan halka arz tarihi nihayet belli oldu.

Panelsan Halk Arz Tarihi Duyuruldu

1638146-1643385738.jpg

Borsa İstanbul yatırımcıları, Panelsan halka arz sürecini yakından takip ediyor. Yeni yılın ilk onayını alan Panelsan halka arz tarihi ve detayları şirketten yapılan son duyuru ile yatırımcılara bildirildi. Bu kapsamda geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşması beklenen şirketin 9 ila 11 Şubat 2022 tarihleri arasında yatırımcılardan talep toplayacağı öğrenildi.

Panelsan halka arz yöntemi oransal dağıtım olarak belirlendi. Panelsan şirketinden konuyla ilgili yapılan açıklamada önemli duyurular yer aldı. Çatı ve panel sektöründe lider şirketler arasında öne çıkan Panelsan halk arz fiyatı 10.20 TL olarak açıklandı. Halka arz işleminde dağıtım oranlarında yüzde 50 yurt içi b ireysel yatırımcı payının olması dikkat çekti.

Panelsan’dan Halka Arz Açıklaması

Yatırımcılar tarafından yakından takip edilen Panelsan şirketinin resmi sosyal medya hesaplarından şu duyuru yapıldı: “Ek satışlar dahil olmak üzere (1.750.000.000) toplamda 21.000.000 TL payını satışa sunan Panelsan Çatı ve Cephe Sistemleri A.Ş 9-10-11 Şubat tarihlerinde #PNLSN kodu ile talep toplayacak. Halka arz fiyatı 10,20 TL olup, oransal dağıtım yöntemiyle gerçekleşecek.” Panelsan halk arz sonrası 1 yıl boyunca sermaye artırımı yapmayacağı taahhüdünde bulundu.

Bu haber toplam 465 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.