Selçuk Geçer Yatırımcıları Son Kez Uyardı! Dolarda ve Gram Altında Rekor Geliyor!

Selçuk Geçer Yatırımcıları Son Kez Uyardı! Dolarda ve Gram Altında Rekor Geliyor!

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, dolar ve gram altın tahminleriyle yine tüm dikkatleri üzerine çekti. Yatırımcıları sert yükselişler öncesi son kez uyaran Geçer, dolarda 26 TL’yi, gram altında ise 1500 TL’yi işaret etti…

Son dönemde çarpıcı dolar ve gram altın tahminleri ile adından sık sık söz ettiren ünlü ekonomist Selçuk Geçer, yine dikkat çekici tahminlerde bulundu. Ekonomi kulislerini hareketlendiren açıklamalar yapan Geçer, Merkez Bankası’nın rezevlerine dikkat çekerek, önümüzdeki sürecin can yakıcı olabileceğini söyledi. BDDK tarafından piyasalarda manipülasyon yaptığı gerekçesi ile hakkında suç duyurusunda bulunulan Selçuk Geçer, dolar ve gram altın fiyatında çarpıcı tahminleriyle öne çıktı.

“Dolar 14’ü Geçerse 26 TL’yi Görebilir”

5f71d257d265a2043c2e9666.jpg

Ekonomist Selçuk Geçer, Merkez Bankası’nın kasasına dikkat çekerek “Merkez Bankası rezervleri swap hariç - 56.9 milyar dolara yükseldi. Her geçen gün eksi rezervler artıyor. Merkez Bankası, bankalar üzerindeki müdahalesiyle doları şuan için 13,50 seviyesinde tutuyor. 13'ün altına gitmeyen 14'ü her geçen gün zorlayan, agresif hareketler yapmaya hazır olan bir dolardan bahsediyoruz.” dedi. Rezervlerin erimesi pahasına dolar tutulmaya çalışılmasına rağmen artık atacak kurşun kalmayınca dolarda çok daha sert hareketler görülebileceği uyarısında bulundu.

Geçer, FED’in 26 Ocak tarihinde vereceği şahin bir açıklama ile TL’de ciddi bir değer kaybı yaşanabileceğini vurguladı. Ayrıca 14 TL’nin kritik bir seviye olduğunu hatırlatan ünlü ekonomist, “14 kırıldıktan sonra çok hızlı bir şekilde 15,16,17,18 TL seviyesine adım adım ilerleyecek. 9 TL olabilir mi? Olabilir arkadaşlar. Bu şartlarda pek mümkün görünmüyor. Bir süre bu seviyelerde gösterirsiniz. Ama daha sonrasında şartlar gereği Türk Lirası değer kaybetmeye devam edecek. Bu sene içerisinde doların 26 TL'nin üzerine çıktığını göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Gram Altında Rekor Gelecek”

Altının ons fiyatının 1800 dolar üzerinde tutunmaya devam ettiğini belirten Geçer, FED faiz adımlarının beklentileri karşılayamaması yüzünden yükselişine devam ettiğini söyledi. Bu sene altın yılı olacağını kaydeden Geçer, “Ons altın 2040 seviyesini kırıp, 2400 dolar seviyesini deneyebilir. Ons ve dolardaki yükselişe bağlı olarak, hızlı yükseliş görebiliriz. Gram altın şuan 800 TL seviyesinde. Bu sene içerisinde gram altının 1500 TL'ye çıktığını göreceğiz.” dedi.

Bu haber toplam 354 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.