SGK’dan Uyarı Geldi! Maaşlarınız Kesilebilir! Emeklilik Hakkınızın Yanma İhtimali Var!

SGK’dan Uyarı Geldi! Maaşlarınız Kesilebilir! Emeklilik Hakkınızın Yanma İhtimali Var!

SGK'dan flaş uyarı geldi. Hizmet dökümünde birkaç harf için dikkatli okunması gerekir. Bu harfler dosyasında bulunan kişiler yazılı başvuruda bulunmalıdır.

SGK'dan flaş uyarı geldi. Hizmet dökümünde birkaç harf için dikkatli okunması gerekir. Bu harfler dosyasında bulunan kişiler yazılı başvuruda bulunmalıdır. Aksi takdirde, emeklilik hakkınızı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. SGK milyonlarca kişiye uyarıda bulunuyor. Maaş ve emeklilik haklarınızı etkileyebileceğinden hizmet geçmişinizi hemen kontrol edin. Hizmet dökümünde yer alan harfler nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumu yazılı açıklama yaparak halkı uyardı. Hizmet listesinde belirli harflerle yer alan vatandaşların başvuru yapması gerekmektedir. Aksi takdirde maaşlar düşebilir ve emekli olma hakkınızı kaybedebilirsiniz. Emeklilik planlarınızda değişiklik yapmak istemiyorsanız bu sosyal güvenlik kurumunun uyarısına dikkat edin.

Bu sabah SGK milyonlarca kişiyi etkileyen çok önemli bir uyarı yayınladı. Hizmet kaydında belirli harflerin bulunması halinde vatandaşların emeklilik hakları iptal edilebilir. Emekli olsalar bile maaşları düşüyor. Bu nedenle vatandaşları için hizmet dökümünde bu harfleri görürse yazılı olarak başvuruda bulunmalıdır.

sgkdan-uyari-geldi-maaslariniz-kesilebilir-emeklilik-hakkinizin-yanma-ihtimali-var.webp

Bu Harflere Dikkat Edin

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun belirttiği hizmet dökümünü doğrudan kurumdan veya online olarak alabilirsiniz. Özellikle EYT bekleyen vatandaşların hizmet listesindeki birkaç harfe dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü eğer varsa emeklilik hakkının alınması mümkün değildir ve bu harfler hizmet kaydının bir parçası olduğu takdirde ödenmiş olmasına rağmen emekli maaşı iptal edilir.

  • “K” harfi Kontrollü (kontrollü işyeri),
  • “S” harfi Sahte (sahte işyeri),
  • “Ş” harfi Şüpheli (şüpheli işyeri) anlamındadır.

SGK'ya Yazılı Başvuru Yapmalısınız

Hizmet dökümünü doğruladığınızda sahte iş yeri, kısıtlı iş yeri veya şüpheli iş yeri uyarıları varsa yapmanız gerekenler de ortada. Özellikle EYT bekleyenlerin bu durumdan haberdar olmaları ve en kısa sürede Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvurmaları gerekmektedir. Bulunduğunuz ildeki sosyal güvenlik kurumuna dilekçe vererek bu durumu bildirebilir ve haberiniz olmadığını söyleyebilirsiniz.

Bu haber toplam 334 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.