Son Dakika! Asgari Ücretliler İçin İkinci ve ek Zam Gelecek mi? Ne Zaman Gelecek?

Son Dakika! Asgari Ücretliler İçin İkinci ve ek Zam Gelecek mi? Ne Zaman Gelecek?

Şimdilerde 2022 için asgari ücret ek zammı ya da ikinci zammının yapılıp yapılmayacağı sıklıkla gündeme geliyor. Asgari ücrete ikinci ve ek zam gelecek mi? Asgari ücrette artış olacak mı? İşte detaylar...

Temmuz da gelmesi beklenen bu zammın çalışmaları için şu an görüşmeler hızlanmış durumda. Özellikle asgari ücrete yeniden zam gelecek mi sorusu sık sık merak edilen bir konu oldu. Normal şartlarda asgari ücret yılda bir kez zamlansa da bu sene yaşanan enflasyon sorunundan dolayı ikinci kez zam gelmesi bekleniyor. AK parti sözcüsü Ömer Çelik ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bu konu hakkında açıklamalar geldi.

Temmuzda yapılacak olan zamlar için görüşmeler ve çalışmalar halen devam ediyor. Yılbaşından sonra gelen zam şimdiye kadarki asgari ücreti yapılan rekor bir zam olmuştu. Şimdi ise Temmuz’da yapılacak zam için görüşmeler devam ederken yeniden zam yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu.

628df0444e3fe015c024e982.webp

Asgari Ücret Zammı Değerlendiriyor

Temmuz’da gelmesini beklenen asgari ücret ek zammının gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Bu konuda Ömer Çelik asgari ücret konusunun henüz net olmadığı ve temmuz ayına doğru netleşeceğin konusunda açıklama yaptı. Aynı şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan’da yine Temmuz ayında bu durumun netleşeceği ile ilgili açıklama yaptı. Son dakika gelişmelerinde ise halen çalışmalar devam ediyor. Asgari ücretle çalışan kişilerin gözleri bu duruma çevrildi.

Ayrıca AK parti sözcüsü Ömer Çelik vatandaşların durumunun değerlendirildiği ve refah düzeyde olunması için bu konuda çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Olumlu olan bu açıklamasından sonra pek çok kişi temmuz ayında asgari ücrete olan yeniden girecek zam ya da ek ücret ödeneğini merakla bekliyor.

para-ekonomi-ppd3.webpİkinci Zamlar Yapılacak mı?

2022 ve 2021 yıllarında yaşanan enflasyon durumu hem ülkemizde hem de Dünyada pek çok olumsuz ekonomik gelişmelere neden oldu. Bu enflasyon durumu takibinde ise ülkemizde pek çok kişi için rekor zamlar getirildi. Şu anki gündeme göre yine enflasyon durumu takip edilerek bu doğrultuda yeniden ikinci zamların yapılması bekleniyor. Normal şartlarda asgari ücrete yılda bir zam gelirken 2022 yılında yine ikinci zamlar bekleniyor.

Bu yüzden de pek çok kişi Ömer Çelik ve Recep Tayyip Erdoğan’dan gelecek olan 2 zam konusundaki Temmuz ayında net bir açıklamayı heyecanla bekliyor. Recep Tayyip Erdoğan ve Ömer Çelik'ten olumlu düzeyde açıklamalar yapıldıktan sonra yeşil ışık yakıldığı düşünüldü. Bu yüzden de pek çok kişi için Temmuz ayı için heyecanlı bir bekleyiş içerisinde devam ediyor. Temmuz ayında asgari ücrete yeniden zam yapılıp yapılmayacağı netleşecek.

Bu haber toplam 339 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.