TC son Hanesine Göre 0, 2, 4, 6 ve 8 Olan Kişiler İçin 2354 TL Yatırıldı! E Devletten Başvuru Yaparak Ödeneğinizi Alın!

TC son Hanesine Göre 0, 2, 4, 6 ve 8 Olan Kişiler İçin 2354 TL Yatırıldı! E Devletten Başvuru Yaparak Ödeneğinizi Alın!

TC kimlik numarasının son hanelerine göre toplamda 2354 TL para yatırılacak! Detaylara haberin devamında yer verildi...

Devlet üzerinden başvuru yaptıktan sonra ödenek almaya hak kazanan pek çok kişinin paraları PTT şubesi üzerinden yatırıldı. Doğrultuda özellikle hanede bulunan yaşlı engelli ya da muhtaç olan kişilerin bulunduğu durumlara göre hane başına ödenek yapılması sunuldu. Bu ödenekler 2354 TL’ye kadar yükseldi. Bu yüzden de bilgisi olmayan vatandaşlar yine T.C. kimlik numaralarının bu haneleri ile biten kişiler belirli günler doğrultusunda e-devlet üzerinden başvuru yapabilir. Hane başına Yapılan bu ödenekler sayesinde pek çok kişiye bu ödenekten faydalandı. Aynı zamanda Ziraat Bankası üzerinden de alınan bu ödenekler SMS aracılığı ile onaylandığı bildirildikten sonra alınabilir.

par-6-780x470.jpg

Hesaplara Yatırılan 2354 TL

E-devlet ’in hane başı olarak sunduğu bu ödenekle birlikte pek çok kişinin hesaplarına 2354 TL’ye kadar ödeme yapıldı. Ziraat Bankası ve PTT Bank üzerinden alınabilecek olan bu ödemeler pek çok kişinin hesaplarına yatırıldı. Bilgisi olmayan vatandaşlar T.C. kimlik numarasının son hanesine göre bu konuda başvuruda bulunabilir. Başvuruda bulunduktan sonra ise onay SMS’i geldikten sonra bu ücretlerin çekilmesi mümkün olur.

Yapılan Bu yardımlar tarih olarak Ocak 2022 ve temmuz ayına kadar devam edecek. Böylelikle bu tarihler arasında T.C. kimlik numarası ile başvuruda bulunarak bu ödenekten almak mümkün oldu. Şimdiki tarihe kadar pek çok hane halkına Yapılan bu ödeme ile birlikte, 15 Haziran’dan itibaren yeniden son ödemelerin yapılması planlanıyor.

t25-tc-kimlik-numarasinin-son-721.webp​​​​​​​

Maaş Sorgulaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından e-devlet üzerinden maaş ödeneği konusunda sorgulama yapılabilir. Evde bulunan yaşlı ya da bakıma muhtaç olan kişiler için yapılacak ödeneklerle ilgili sorgulama bu ekrandan yapılır. T.C. kimlik numarası ile başvuru yapıldıktan sonra Ziraat Bankası ya da PTT Bank üzerinden SMS onayı ile birlikte bu ödemeler alınabilir. SMS üzerinden hak sahiplerinin ne kadar maaş alacağı ya da hesapları ne kadar para yatırıldı konusunda sorgulama yapılabilir. Bu konuda büyük harflerle bakiye yazıp 47-47’ye SMS atılarak ödenek sorgulaması yapılabilir.

Bu haber toplam 515 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.